Magazin

Üstsüz reklam tartışma yarattı

Üstsüz reklam tartışma yarattı

Efsanevi Rolling Stones grubunun üyelerinden Mick Jagger ile eski manken Jerry Hall'un en küçük kızı Georgia May Jagger'ın bir kot firmasının reklamı için üstsüz poz vermesi tartışma yarattı.

Güncellenme tarihi:
objektif karşısına geçmesi reklamcılık ve moda çevrelerinde "henüz reşit olmayan genç kızların sırf bir ürünü sattırmak için cinsel obje olarak sunulması etik midir" konusunun ateşli bir şekilde tartışılmasına yol açtı. FOTO GALERİ İnternetteki Agency Spy sitesi okurlarına "reşit olmayan bir genç kız böyle baştan çıkarıcı bir şekilde bir ürünün reklamında rol almalı mı" sorusunu sordu. Site kimi zaman 12 yaşındaki modellerin bile bu tür reklam kampanyalarında kararlık ve seksapelitesi yüksek kişiler olarak gösterildiğini de diye getirdi. 1992 doğumlu olan Georgia May Jagger bir süredir mankenlik yapıyor. Hudson Jeans için yapılan bu çekim genç kızın ilk önemli reklam kampanyası. Benzer bir tartışma bundan 1 yıl önce de yaşanmıştı. Bu kez tartışmanın odağında 16 yaşındaki oyuncu ve şarkıcı Miley Cyrus vardı. Genç yıldızın Vanity Fair dergisine üstsüz; sadece bir çarşafa sarınarak poz vermişti. Yayın dünyasının saygın dergilerinden Vanity Fair henüz ergen olmayan bir genç kızı cinsel obje olarak gösterdiği için bazı çevreler tarafından eleştirilmişti. Cyrus babası Billy Ray'in hazır bulunduğu çekimden pişman olduğunu dile getirip hayranlarından özür dilemişti. (Hürriyet)
Yayın tarihi: 24.07.2009
231
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.