Magazin

’Üstsüz Garson’dan Yasa Dışı Testosteron İthali!

’Üstsüz Garson’dan Yasa Dışı Testosteron İthali!

Avustralya Sınır Kuvvetleri(ABF) tarafından yapılan operasyonlar sonucunda ülkeye yasa dışı bazı maddeler soktukları iddia edilen sanıklar mahkemeye çıktı.

Üstsüz garson lakabıyla tanınan Nateesha Jennifer Barlin ve Dyllan Shaw’un, iki yıl boyunca 11,2 sıvı testosteron ve 180 şişe insan büyüme hormonunu (HGH) ithal ettikleri iddia ediliyor.
22 yaşındaki Nateesha Jennifer Barlin ve Dyllan Shaw, Kasım ayında tutuklanmalarından bu yana ilk kez Woy Woy Yerel Mahkemesinde adalet karşısına çıktılar.     Nateesha Barlin Fotoğraf:News Corp Australia                                        Dyllan Shaw Fotoğraf:News Corp Australia

Araştırmacılar, Ekim 2014 ile Ekim 2016 tarihleri arasında birincil derecede bir adet performans ve imaj arttırıcı ilaçlar (PIED) içeren 17'den fazla sevkiyatını aradıkları iki yıllık ABF operasyonunu izledi.
Avustralya Sınır Kuvvetleri çalışanları sevkiyatlar arasında 13.672 tablet, 11.2 sıvı testosteron, 600 mL anabolik steroid, 195 flakon Somatropin, 120 ml Clenbuterol, 20 şişe ve 55 ampul insan büyüme hormonu ve 102 kapsül Oxymetholone (Anesterone) bulunduğunu bildirdi.
Nöbetlerin bir sonucu olarak, ABF araştırmacıları 7-11 Kasım tarihleri arasında Central Coast’un çeşitli bölgelerinde bir dizi baskın düzenledi. Baskınlar sırasında AFB araştırmacıları, 12 litrelik bir PIED, 100g esrar ve 300 şişe insan büyüme hormonu içerdiğini düşünüyordu.

İşgalleri bir meslektaş hemşire ve üstsüz garson olarak mahkeme belgelerinde yer alan Bayan Barlin, geçen sene 25 Şubat'ta Warnervale'de 200 ml anabolik steroid ithal etmekle suçlandı. Sanıklar suçlu bulunursa 5 yıllık hapis cezasına veya 180.000 doları bulan para cezasına ya da her ikisine de çarptırılacak.

Shaw, Şubat ve Ekim ayları arasında 11 litrelik sıvı testosteron, 170 şişe HGH( insan büyüme hormonu) ve 5 steril şişe sterilini içeren yasaklanmış ilaçları ithal etmekle suçlandı.
Ayrıca, aynı dönemde bir ABF yetkilisine engel olmakla suçlandı.Sanıklar suçlarını kabul etmediler ve mahkeme 14 Mart'a ertelendi. Şartlı kefaleti devam eden Bay Shaw ve Bayan Barlin, mahkemede ayrı ayrı çıkarak iddiaları reddetti.
ABF Göçmenlik ve Gümrük Muhafızları Komutanı Anthony Seebach, operasyon sırasında uyuşturucuların ele geçirilmesinin, ajansın suç faaliyetiyle mücadele için yaptığı iyi bir örnek olduğunu söyledi.
Komutan Seebach, "Bu ilaçların kullanıcılar için ciddi sağlık etkileri olabilir ve ABF, bu tehlikeli ilaçların yasadışı ithalatını engelleyerek toplumumuzu koruma görevini üstleniyor"
"Eğer izni olmadan steroidleri veya diğer performansı ve imaj arttırıcı ilaçları ithal ederseniz, yasaları çiğniyorsunuz ve sonuçlarıyla yüzleşeceksiniz."dedi

Yayın tarihi: 13.01.2017
10579
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.