Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Üst arama tartışması

Üst arama tartışması

1 Mayıs İşçi Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Ankara Sıhhiye Meydanı'nda düzenlenen miting sırasında güvenlik tedbirleri nedeniyle üstleri aranmak istenen avukatlar polisle tartıştı.

ANKA'ya bir açıklama yapan Ankara Barosu üyesi Avukat Kemal Vuraldoğan ve Ali Görken, Avukatlık Yasası gereği polisin avukatların üzerlerini arayamayacağını belirttiler. Avukat Vuraldoğan, Miting Alanı'ndan geçmekte iken polisin güvenlik tedbirleri çerçevesinde ve Valilikten aldığı emir gereği üstlerini aramak isteğini, buna izin vermeyeceklerini söylediklerinde ise polisin mukavemeti ile karşılaştıklarını söyledi.

Vuraldoğan, bunun üzerine alandan ayrılarak Ankara Barosu Başkan Yardımcısı ve birkaç Baro üyesi ile birlikte yeniden Alan'a giderek üzerlerinin aranmasını görüntülediklerini bildirdi. Avukat Vuraldoğan ve Görken, haklarını korumak için yarın Valilik hakkında İçişleri Banlığına suç duyurusunda bulunacaklarını belirttiler.
(ANKA)
Yayın tarihi: 01.05.2003
169
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.