Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Ünlülerin şato merakı

Ünlülerin şato merakı

Sinema, müzik, şov ve spor dünyasının ünlü isimleri, peri masalı gibi bir düğün için yüzlerce yıllık tarihe sahip şatoları tercih ediyor.

"USA Today" gazetesinin derlemesine göre, şato düğünlerini tercih eden ünlüler kervanına son olarak "Ümitsiz Evkadınları-Desperate Housewives" dizisinin ünlü oyuncusu Eva Longoria ile NBA yıldızı basketbolcu Tony Parker da katıldı.

Longoria ile Parker, dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce çiftin tercih ettiği gibi "07.07.2007" tarihinde dünyaevine girdi. Paris'te kıyılan nikahın ardından, Fransa'daki Vaux le Vicomte Şatosu'nda görkemli bir düğün yapıldı.

Cruise çiftinin düğünü İtalya'da yapıldı
İtalya´daki bir büyülü mekan, Odescalchi Şatosu da ünlü bir başka çiftin düğününe ev sahipliği yaptı. İtalya´nın başkenti Roma yakınlarındaki Odescalchi Şatosu'ndaki düğünde "evet" diyen Tom Cruise ile Katie Holmes, yüzlerce ünlü konuğun katıldığı görkemli bir törenle hayatını birleştirdi.

Bekleme listesi var
Bu arada, ünlülerin evlenme mekanı haline gelen şatolarda evlenmek için yüksek sosyete de bekleme sırasına girdi. Tom Cruise ile Katie Holmes´un evlendiği Odescalchi Şatosu ile Madonna ve Guy Ritchie´nin düğün için tercih ettiği Skibo Şatosu´nda evlenmek için sıra bekleyenler bulunuyor.

1 milyon dolara mal oluyor
Bu arada, bazı şatolarda bekleme sırasına girmek için üye olmak ve 40 bin dolara yakın "kaparo" bırakarak rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Şato düğünleri aşağı yukarı 1 milyon dolara mal olurken, sadece çiçek masraflarının 20 bin dolar olduğu düğünler duyanları yüksek maliyetleriyle şaşırtıyor.
255
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.