Magazin

Ünlülerin okul anıları

Ünlülerin okul anıları

Yaz tatili bitti. Eylülün gelişiyle birlikte okul hazırlıkları başladı. Okul yılları belki de hayatın en güzel dönemlerinden biri.

Aradan yıllar geçse de anılar, daha dün yaşanmış gibi hatırlanır. En çok satan haftalık magazin dergisi Hafta Sonu, ünlülere unutamadıkları okul anılarını sordu.

Nihan Akkuş (Manken)
2003 yılının yaz tatilinde Almanya'da düzenlenen Top Model Of the World Yarışması'na gitmiştim. Üniversite hazırlık sınıfındaydım. O an yarışmayı kazanıp döndüğümde tüm okul beni konuşuyordu. Tatil sonunda muhteşem bir dönüşle okula başlamıştım.

Esra Eron (Manken)
Okul arkadaşlarımızla sömestr tatilinde Uludağ'a gitmiştik. Otelin birinci katında kalıyorduk. Odada kilitli kalınca pencereden çıkmak zorunda kalmıştık, oda arkadaşlarımla o anımı hiç unutamam.

Yonca Evcimik (Şarkıcı)
Biz lisedeyken Fenerbahçe'de oturuyorduk. Okulum da Taksim'deydi. Karşıya geçmek için hep otobüse binerdik. Otobüste de hep arkadaşlarımla güler şakalaşırdık, ama herkesi rahatsız ederdik. Bir gün bizi kolumuzdan tutup yarı yola aşağı atmışlardı. Gerçekten çok komikti.

Neslihan Yargıcı (Modacı)
Biz rahibelerle okuduk. Bu yüzden de çok disiplinliydi. Ben de sinsi bir yaramazdım. Bizi erkeklerden bir saat önce çıkarırlardı okuldan. Biz de Yüksek Kaldırım'da bekler, erkeklere özel eşyalarımızı atardık!

Sema Şimşek (Manken)
Ablamla aynı okuldaydık. Hocam ablamı pek sevmiyordu ve bir gün hırsını benden çıkardı. Tınraklarım uzun olmadığı halde makasla benim tırnaklarımı kesti. Ablam da beni ağlarken görüp öğretmeni dövdü. O zamanlar çok üzücü olan şey şimdi bana komik geliyor.

Esra Gürsoy (Sosyete)
Tek yumurta ikizim var. Cent Koleji'nde okuyordum. Kardeşimle ayrı okullardaydık. O yabancı dil eğitimi veren bir okulda okuyordu. Bir gün canımız çok sıkılmıştı yer değiştirmiştik. Ben onun okuluna o benim okuluma gidip derse girmişti. Arkadaşlarımız biliyordu, ama öğretmenler bilmiyordu. Herkes beni kardeşim sanmıştı.

Emrah (Şarkıcı-Oyuncu)
Küçük yaşlarda şöhret olduğum halde ilkokul 1 ve 2. sınıftayken okul tatillerinde veya sömestr tatilinde gazete satardım. Çünkü kendime bir bisiklet almak istiyordum.

Doğa Rutkay (Oyuncu)
Ben çok güzel ve disiplinli bir okulda okumuştum. Okulun formasına kıyafet disiplinine hiç uymazdım. Örneğin pembe gömlek okul formasıyla ben sarı giyerdim. Bir gün sırf bu nedenle kayıp eşya odasında tüm gün boyunca bekletilmiştim

Tuğba Özay (Manken)
Ortaokul ve lisedeyken ailece tatil yapardık. Bizim Bodrum'da yazlığımız vardı. Ortaokul zamanıydı. İki ay boyunca yazlıkta kaldıktan sonra İstanbul'a dönmemiz gerekiyordu, okullar açılacaktı çünkü. Ben Bodrum'dan dönmek istemedim. Yolda ağlamaya başladım, susmak bilmedim. Sonra babam yolu yarıladığımız halde Bodrum'a geri döndük ve 2-3 gün daha tatilimize devam ettik.
(Hürriyt)
Yayın tarihi: 07.09.2006
330
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.