Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Ünlülerin CD'leri bilirkişide

Ünlülerin CD'leri bilirkişide

Mahkeme Yeşim Salkım-İlker İnanoğlu çifti ile Güzide Duran-Deniz Akkaya ikilisi arasındaki hakaret davasında konuşmaları incelemek üzere bilirkişiye gönderdi.

Ünlü mankenler Güzide Duran ile Deniz Akkaya için "Devede de boy var ama eşek çekiyor", "Ben bu 1000-2000 dolarlık kadınlardan çok sıkıldım" dediği iddiasıyla, boşandığı eşi İlker İnanoğlu ile birlikte basın yoluyla hakaret suçundan 2 yıla kadar hapsi istenen şarkıcı Yeşim Salkım'ın konuşmalarının yer aldığı görüntülü CD, bilirkişiye gönderilecek. Sarıyer Sulh Ceza Mahkemesi, bir reklam ve müzik yapımcısı bilirkişinin televizyonlarda yayınlanan görüntülerdeki konuşmaların yazılı hale getirmesine karar verdi.

Olay şöyle gelişmişti: Güzide Duran'ın bir TV programında Deniz Akkaya'ya Yeşim Salkım'ı kastederek İngilizce "İlker nasıl oldu da bu kadınla evlendi" dediği ileri sürüldü. Akkaya'nın da, "Bir ona, bir de senin boyuna posuna bak. Gerçekten bu erkekleri anlamıyorum" diye karşılık verdiği söylendi.

Konuyla ilgili sorulara İlker İnanoğlu "Güzide ve Deniz, karımın tırnağı bile olamaz" diye yanıt verdi. Salkım da "Devede de boy var, ama eşek çekiyor. Ben artık bu bin, iki bin dolarlık kadınlardan sıkıldım" diye açıklama yaptı. Duran, ikili hakkında 200 bin YTL'lik tazminat, hakaret suçundan 3.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle ceza davası açtı.

Salkım ile İnanoğlu da kişilik haklarına zarar verdiğini iddia ettikleri Duran'a 10 bin YTL'lik tazminat davası açtı. Bu sırada Akkaya, savcılığa başvurarak Salkım ve İnanoğlu'nun namus, şeref ve haysiyetine dil uzattıklarını öne sürüp çiftin ayrı ayrı cezalandırılmasını istedi.
(Hürriyet/Kelebek)
405
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.