Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Ünlülere mektupla çocuk uyarısı

Ünlülere mektupla çocuk uyarısı

Aralarında Hülya Avşar, Cem Yılmaz, Sibel Can, İlhan Mansız, Tarkan ve Deniz Akkaya'nın da bulunduğu bir çok ünlüye Türk Eğitim-Sen mektup yazarak, ünlülerden medyadaki açıklamaları ve davranışlarında dikkatli olmalarını istedi.

Türk Eğitim-Sen, bazı sanatçı, manken ve futbolculara mektup yazarak, "çocuklar üzerinde önemli etkiye sahip sanat ve magazin dünyası mensuplarının, yazılı ve görsel basında yapacakları açıklama ve davranışlarında dikkatli olmalarını" istedi.

Kimlere gönderildi?

Türk Eğitim-Sen Yönetim Kurulu adına, Genel Başkan uayip Özcan imzasıyla yazılan mektup, Hülya Avşar, Deniz Akkaya, Beyaz, Cem Yılmaz, Güzide Duran, Ebru Destan, Özcan Deniz, Ebru allı, Demet ener, Demet Akalın, Seren Serengil, Hande Yener, Hande Ataizi, İbrahim Tatlıses, Asena, Tarkan, Yonca Evcimik, Sibel Can, Emrah, Asuman Krause, Gülben Ergen, Aydın, Fatih Ürek, Mehmet Ali Erbil, Okan Bayülgen, Cansu Dere, Ayşe Hatun Önal, Çağla ıkel, Nadide Sultan, ebnem Schafer, Cem Davran, Ahmet Dursun ve İlhan Mansız`a gönderildi.

Mektupta, Türk Eğitim-Sen`in, eğitimcilerin oluşturduğu bir sivil toplum örgütü olduğu ve mektubun da sorumlu bir sivil toplum örgütü vasfıyla kaleme alındığı ifade edilerek, toplumda eğitim çağında olup, henüz kişilik gelişimini tamamlamamış birey sayısının, toplam nüfusun yaklaşık üçte birini oluşturduğuna dikkat çekildi.

Mektupta, ruh sağlığı yerinde bireyler yetiştirebilmenin eğitimin temel hedeflerinden biri olduğu, bu noktada da Milli Eğitim sistemine düşen görev kadar, toplumun gözü önünde olan sanat ve magazin camiasına da o kadar görev düştüğü kaydedildi.

Dikkat! Model alınıyorsunuz

Çocukların, sosyal çevresinde kendisi için önemli gördüğü birçok insanı model aldığı ve onlar gibi olmak istediği belirtilen mektupta, şunlar kaydedildi:

"Çocuklar, pop sanatçıları, sinema oyuncuları, futbolcular, mankenler gibi, devamlı medyanın ve ülkenin gözü önünde olan bireyleride model almaktadırlar.

Bireyler, model aldığı kimseler gibi davranışlar sergilemeye yönelmektedirler. Bu nedenle, kişilik gelişimini henüz tamamlamamış nesiller üzerinde önemli etkiye sahip olan sanat ve magazin dünyasının mensupları, davranışlarında ve açıklamalarında son derece dikkatli olmak zorundadırlar."
231
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.