Magazin

Ünlüler form tutmada Hollywood'un izinde

Ünlüler form tutmada Hollywood'un izinde

Ünlü isimlere sorduk: Hangi sporları yapıyorsunuz? Hollywood'daki starların tercih ettiği pilates, Power Plate ilk sıralarda çıktı. Yoga ve kick box da ünlülerin sevdiği sporlar arasında...

Saçı, kıyafeti, 'fit' duruşlarıyla insanlara örnek olan ünlü isimler, form tutma konusunda Hollywood ünlülerini yakından takip ediyor. Geçen yıllarda dünyaca ünlü starların pilates tutkusu ülkemizde de başta Sezen Aksu olmak üzere pek çok tanınmış ismin vazgeçilmezleri arasındaydı. Bu spor dalına eklenen power plate de yine pek çok yerli yıldızın yaptığı sporlardan biri oldu.

Yurtdışında Madonna, Kyle Minogue'la ünlenen sporun ülkemizdeki takipçileri ise Sezen Aksu, Zuhal Olcay, Mehmet Ali Erbil, Seda Sayan, Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz, Gülben Ergen, Billur Kalkavan, Çağla Şıkel ve Beyazıt...

Sezen Aksu: Pilates ve Power Plate
Altı yıldır evinde egzersiz bölümü bulunan Sezen Aksu, masa tenisi tutkusuyla tanınıyor. Çengelköy'de yaptığı sabah yürüyüşleriyle de bilinen Aksu, pilates ve Power Plate yapıyor.

Irmak Ünal: Pilates yapıyorum
Ortaokul ve liseden itiraren profesyonel olarak okul takımlarında yüzücülük yaptım. Daha sonra Bilkent Üniiversitesi'nde step ve aerobik takımlarına girdim. Dört yıl devam ettim. Yurtdışında fitness yaptım. Aktif olarak şu an pilates yapıyor. Yüzme alanında çok sayıda ödülüm var. Yüzme çok disiplinli bir spor olduğu için hayatıma da farklı şekillerde yansıdı.

Asya: Yoga yapıyorum
Küçüklüğümden beri voleybol, jimnastik gibi sporlarıyla uğraşıyorum ama son iki senedir özellikle yoga yapıyorum. Yoga ile kendimi çok iyi hissediyorum.

Pamela: Pilatesle enerjimi yükseltiyorum
Beş yıl kick box yaptım ama son iki senedir pilates yapıyorum. Kendim ile uğraşmasını çok seviyorum. Pilates'le enerjimi yüksek tutuyorum.

Türkan Şoray: Her sabah yürüyorum
Her sabah ormanda yürüyüş yapıyorum. Yıllardır bu alışkanlığım hiç değişmedi.

Kerem Alışık: Halı saha maçlarına devam
Küçük yaşlarda mahallede başladığım futbol serüvenim profesyonelliğe uzanan bir süreci yanında getirdi. Dikilitaş Kulübü ile başlayıp, sonra amatör Milli Takıma kadar gittim. Lisansım vardı, şampiyonluklarım oldu. Sonra geçirdiğim sakatlık nedeniyle profesyonel futbol hayatından uzak kalmak zorunda kaldım. Ama halen halı saha maçları yapıyorum.

Hande Yener:Üç yıldır pilates yapıyorum
Üç yıldır pilates yapıyorum. Spor yapmak hem çok iyi hissettiriyor, hem de zihin açıyor. Bedensel sağlık için de pilates bütün vücudu çalıştıran bir spor şekli. Haftada üç gün birer saat yapıyorum ve çok mutlu oluyorum. Kendimi artık dişi ve dinamik hissediyorum. Açık havada koşmayı ve yürümeyi de ihmal etmiyorum.

Yonca Evcimik:Dans ve pilates
Uzun bir süre Yoga ve Tai Che yaptım. Birkaç aydır pilates yapıyorum. Dans etmediğim zamanlarda vucudumu dinç tutmak amaçlı yaptığım bu sporlar çok işe yarıyor.

Armağan Çağlayan: Gym, kardiyo ve ağırlık yapıyorum
Gym, kardiyo ve ağırlık yapıyorum. Dokuz yıldır formda kalmak için bu sporlarla yakından ilgileniyorum.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 04.03.2008
482
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.