Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Ünlüler efsaneleri örnek alıyor

Ünlüler efsaneleri örnek alıyor

Günümüzün ünlüleri, eski meslektaşlarına benzemek için ellerinden geleni yapıyor...

Günümüzün ünlülerini ve örnek aldıkları eskimeyen güzelleri görmek için sağ taraftaki Foto Galeri'yi tıklayınız!

Gösteri dünyasındaki ünlü isimlerin klişeleşmiş bir iddiası vardı, 'Kimseyi kendime örnek almadım' derlerdi. Ama son zamanlarda bu açıklama neredeyse hiç kullanılmıyor. Çünkü günümüzün ünlüleri, eski meslektaşlarına benzemek için ellerinden geleni yapıyor. OK dergisinde yayınlanan bir araştırma da kimin kime benzemeye çalıştığını gözler önüne serdi.

Sienna Miller-Brigitte Bardot
Brigitte Bardot, 50'li ve 60'lı yılların seks sembolüydü. Günümüzde ise bu unvanı Sienna Miller almaya çalışıyor. İki sanatçı arasındaki benzerlikler dikkatten kaçacak gibi değil. Ayrıca Brigitte Bardot, sevgililerini, eşlerini hep sinema dünyasından seçti. Sienna Miller da aynı yöntemi uyguluyor. Ayrıca her ikisi de cinsel çekiciliğe çok önem veriyor.

Jessica Simpson-Britt Ekland
İri gözleri ve masum görünüşleri sayesinde sinemanın en seksi, en etkileyici yıldızları olarak tanındılar. Buna karşın ikisi de kişinin dış görünümünden çok iç dünyasının güzelliğine önem veriyor. Britt Ekland, seksi olmanın sanat kariyerinde bazen zorlaştırdığını ileri sürerken, Simpson da onunla aynı görüşü paylaşıyor.

Mischa Barton-Natalie Wood
Çocuk yıldızların çoğu gençlik dönemleriyle birlikte popülaritesini kaybeder. Yıllar geçse bile beyazperdede varlığını ve başarısını sürdüren çok azdır. Bu bakımdan Mischa Barton ile Natalie Wood aynı kaderi paylaşıyor. Barton da tıpkı Natalie Wood gibi küçük bir çocukken sinemaya adım atmıştı. Ve her ikisi de çocukluk yıllarından sonra da beyazperdedeki varlıklarını sürdürdü. 19 yaşındaki Mischa Barton, şimdiden kendine özgü stiliyle hayranlarını etkiliyor.

Kelly Brook-Ava Gardner
Sinema dünyasında 'seks bombası' tanımlaması daha çok sarışın yıldızlar için kullanılır. Ama 50'li yıllarda Ava Gardner, 2000'lerde Kelly Brook, esmer bomba olarak tanındılar. Ayrıca iki sanatçı da aşk serüvenleriyle medyanın gündeminden hiç düşmedi.

Eva Mendes-Sophia Loren
Sophia Loren, buğday teni, iri gözleri ve yuvarlak vücut hatlarıyla tipik bir Akdeniz güzeli... Bugün 70 yaşını geçen Sophia Loren, hálá sinema dünyasının en seksi kadınlarından biri sayılıyor. Sophia Loren, kadının vücudunu cömertçe gözler önüne sermeyi sakıncalı bulurken, Eva Mendes de aynı görüşü paylaşıyor.
(Hürriyet / Kelebek)
Yayın tarihi: 08.08.2005
244
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.