Magazin

Ünlü şarkıcıya üç ay hapis!

Ünlü şarkıcıya üç ay hapis!

İkizi Öykü Gürman ile birlikte söylediği 'Evlerinin Önü Boyalı Direk' şarkısı ile üne kavuşan; boşanma davaları süren eşi Melek Zübeyde Gürman'a mahkeme tarafından bağlanan, yasal faiziyle birlikte toplam 20 bin TL tedbir nafakasını ödemediği için hakkında daha önce 1 aylık hapis cezası verilen Berk Gürman'a, bu kez de 3 ay hapis cezası çıktı. Gürman, iki kararı temyiz etmeyince ceza kesinleşti.

İzmir'de oturan Melek Zübeyde Gürman, 2008 Yılında ikiz kardeşi Öykü Gürman ile birlikte söyledikleri 'Evlerinin önü boyalı direk' şarkısının videosu internet sitelerinde yayınlanınca üne kavuşan Berk Gürman'la İzmir'de geldiği konser sırasında tanışıp evlendi. Melek Zübeyde Gürman, 2009 yılında avukatı Nevzat Can Öğütçü aracılığıyla Beyoğlu 1'inci Aile Mahkemesi'nde 150 bini manevi, 100 bini maddi toplam 250 bin lira tazminat ile aylık 2 bin lira nafaka verilmesi istemiyle boşanmak için dava açtı. Berk Gürman da açtığı karşı dava da ise eşinden boşanmak için 100 bin lira istedi. Her iki dava tek dosyada birleştirildi. Mahkeme Melek Zübeyde Gürman'a aylık 750 TL tedbir nafakası bağladı

Melek Zübeyde Gürman'ın avukatı Nevzat Can Öğütçü, müvekkiline 2009 yılında aylık 750 lira bağlanan önlem nafakasını davalı Berk Gürman'ın bugüne kadar hiç ödemediğini, alacaklarının 20 bin liraya yakın olduğunu belirtip, alacağı tahsil etmek için Beyoğlu 4'üncü İcra Ceza Mahkemesi'nde dava açtı. İstanbul 4'üncü İcra Dairesi'nde yapılan duruşmaya, Melek Zübeyde Gürman'ın avukatı Nevzat Can Öğütçü katılırken başka gelen olmadı. Hakim Semra Koç, Berk Gürman'ın nafaka hükmüne uymadığı gerekçesiyle 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Berk Gürman, kararı temyiz etmeyince karar kesinleşti.

Mahkeme kararın infazına geçti. Berk Gürman daha önce de hakkında açılan davada İstanbul 8'inci İcra Dairesi tarafından 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Melek Zübeyde Gürman'ın avukatı Nevzat Can Öğütçü, Berk Gürman, hakkında süren iki ceza davasının daha olduğunu belirtti. Berk Gürman, polis tarafından görüldüğü yerde yakalanıp cezaevine götürüleceği belirtildi. Gürman'ın, parayı ödemesi halinde ise cezanın infazı durdurulacak.

Yayın tarihi: 18.09.2013
1015
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.