Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Üniversiteli olmak isteyen için son fırsat

Üniversiteli olmak isteyen için son fırsat

Üniversiteyi kazanamayan adayların ek kontenjanlar için başvurusu bugün başlayacak. Devlet, vakıf, KKTC ve yurtdışındaki üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarında, 110 bin 51 kişilik boş kontenjan var.

ÖSYM'den verilen bilgiye göre ön lisans programlarında, devlet üniversitelerinde 86 bin 784, vakıf üniversitelerinde 7 bin 59, KKTC'deki üniversitelerde 1623; lisans programlarında devlet üniversitelerinde 3 bin 539, vakıf üniversitelerinde 3 bin 923, KKTC üniversitelerinde 7 bin 55, yurtdışındaki üniversitelerde de 68 kişilik boş kontenjan var.

Başvurular başladı
Üniversiteyi kazanamayanlar, şanslarını ek yerleştirmede deneyebilecek. Başvurular ise 1-7 Ekim tarihleri yapılacak. Adaylar, 2003-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzu ve formları ÖSYM merkezlerinden alacak. Başvuru formu ve dekontlar yine ÖSYM merkezlerine elden teslim edilecek.
Yayın tarihi: 01.10.2003
199
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.