Magazin

Üçü de lezbiyen ilişki içinde

Üçü de lezbiyen ilişki içinde

Atina 2004'ün altın madalyalı ismi Nurcan Taylan, antrenörü Mehmet Üstündağ'ı suçlayan üç kız sporcunun lezbiyen ilişki içinde olduğunu iddia etti.

Nurcan Taylan, arkadaşlarının kendisini kıskandığını belirterek 'Başarımın yanı sıra güzelliğimi de kıskanıyorlar. Nurcihan her gün sakal-bıyık tıraşı olurken, benim güzelliğim ortada' diye konuştu.

İDDİA 1
LEZBİYEN SUÇLAMASI

Nurcan Taylan, 'Bu üç kızın fotoğrafına dikkatlice bakın size çok şeyler ifade edecek. Burada lezbiyen ilişkiler var. İncinur Şahin de bir pavyonda çalışıyor' iddiasında bulundu. Taylan, üç arkadaşı için şunları söyledi:

'Onlar kültürsüz, ben kültürlüyüm, eğitimliyim. Fiziğim de onlardan çok güzel. Ben Türkiye'nin ilk olimpiyat şampiyonu bayan sporcusu olarak tarihe geçtim. Bu başarımın yanı sıra benim güzelliğimi de kıskanıyorlar. Bir dergide benim poz poz resimlerim çıktı. Nurcihan her gün sakal-bıyık traşı olurken benim güzelliğim ortada. Bunların psikolojik dengeleri bozuk. Ellerinde raporları da var.'

İDDİA 2
BIÇAKLA SALDIRDILAR

Antrenörü Mehmet Üstündağ'a çok çirkin iftiralarda bulunduklarını, bunların ardında Olimpiyat şampiyonluğu başarısının kıskançlığının yattığını söyleyen Nurcan Taylan, Atina'ya gitmeden önce Ankara Ayma Oteli'nde yapılan kampta Aylin Daşdelen, Sibel Şimşek ve Şule Şahbaz'ın saldırılarına hedef olduğunu iddia etti. Taylan, 'Bu üç kız benim odama zorla girmeye çalışarak bana bıçakla saldırdı. Beni onların elinden Federasyon Başkanım Kenan Nuhut ile ablam kurtardı' dedi.

İDDİA 3
ÇİNLİYİ DESTEKLEDİLER

Nurcan Taylan, halter camiası bu insanlardan temizlenmezse spor yaşamını Fransa'da sürdürmeyi düşündüğünü belirterek şunları söyledi:

'Gazeteniz, Atina Olimpiyat Köyü'nde yaşananlara 'Kadın kavgası' manşetini atmıştı. Her şey doğru. Beni kıskanarak hocama bir komplo kurdular. Bunların halter camiasından temizlenmesi gerekir. Bunlar kamuoyunun karşısında bu tür konuşmalarını sürdürürler ve özür dilemezlerse ben ya halteri bırakacağım ya da halter yaşamımı teklif aldığım Fransa, İsviçre ya da Fransa'da sürdüreceğim. Benim arkamda 70 milyon Türk milleti var. Onların duaları ile ben buralara geldim, ülkeme bu büyük mutluluğu yaşattım. Bu kızlar benim müsabakamı bile izlemeye gelmediler. Sonradan duyduğuma göre, 'sıfır çekmem' ve Çinli'nin kazanması için dualar etmişler.Buna erkek sporcu arkadaşlarım şahittir.'

AŞK İDDİASI ÇOK ÇİRKİN
Antrenör Mehmet Üstündağ, Nurcan Taylan ile aralarında aşk ilişkisi olduğu iddialarına çok sinirlenerek 'Çok çirkin şeyler. Bu iddiaları başlatan kişiye gerekli hukuki işlemleri başlatacağız' dedi. Üstündağ, 'Bu olayları nerelere çektiler. Kim çekti, bu üç kız çekti. Hani hedef bendim. Bunlar böyle davranırlarsa, adalet onları çok kötü cezalandırır. Ben torun sahibiyim. 30 yıllık evliyim. Anadolunun bağrından yetişen bir insanın bizler de yanındayız' dedi. Nurcan taylan'la memleketi Sivas'a gelen Mehmet Üstündağ, Nurcan'ı 11 yıl önce spora kendisinin başlattığını ve bugüne kadar da antrenörlüğünü sürdürdüğünü söyledi. Üstündağ şöyle konuştu: 'Nurcan'a direkt saldırı yapamadılar. Nurcan'ı yetiştiren antrenör ben olduğum için ilk saldırı bana geldi. Nurcan'ın mazisi temizdir. Tabii ki hırsız, arsız diyemediler. Biz davacı olacağız. Onlar dava açamazlar.
Yayın tarihi: 11.09.2004
640
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.