Magazin

U2 kebap yedi dansöz oynattı

U2 kebap yedi dansöz oynattı

Konser öncesi U2, İstanbul'da felekten bir gece çaldı.

Grubun solisti Bono, Asya ile Avrupa arasında yemekten çok etkilendi, kebaba bayıldı. Bono, sahneye çıkan dansözle göbek de attı

İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu'ndaki konser öncesi U2, cumartesi gecesi felekten bir gece çaldı. U2 önce akşam yemeği için Galatasaray Adası'na gitti. Mütevazı tavırlarıyla çevresindekileri kendine hayran bırakan grup üyeleri, kendileri için özel hazırlanan mönüden patlıcan salatası, pilaki, humus, lahmacun, midye dolma, fener kavurma ve balık kokoreci denedi.

U2'nun solisti Bono, özel olarak yapılan iki metrelik kebapları yerken şaşkınlığını gizleyemedi ve fıstıklı kebabı çok beğendi. Bono yemek sırasında, "Ne güzel Asya ile Avrupa arasında yemek yiyoruz" dedi. U2 özel olarak hazırlanan şark köşesinde nargilenin tadına da baktı.

Dansöze 10 bin dolar!
Reina'nın sahibi Mehmet Koçarslan'ın ev sahipliği yaptığı gecede Bono ve ekibi daha sonra Yiğit Şardan'ın teknesiyle Reina'ya geçti. Özel bölümde ağırlanan U2 için tasarlanan eğlence planında dansöz oynatmak da vardı. Ancak Bono'nun karısı Alison Hewson'ın rahatsız olmasından endişe edildi. Hewson'ın da rızası alınınca dansöz sahneye çıktı.

Dansöz Nuran Sultan'ın koltuğa çıkarak göbek atmasıyla önce şaşkınlığını gizleyemeyen Bono, sonra dansa eşlik etti. Bono'nun çok sempatik ve karizmatik olduğunu söyleyen dansöz Sultan, "20 dakikalık bir performans sergiledim. Eşi de, kendisi de bana eşlik etti. Parayı takmak ya da üzerime atmak yerine sonradan zarfla gönderdi. Centilmen ve şövalye ruhu bir insan. Rakamı açıklamak istemem ama bayağı yüklü olduğunu söyleyebilirim" dedi. Bono'nun Nuran Sultan'a yaklaşık 10 bin dolar gönderdiği iddia edildi.

Öte yandan U2'nun hayranları grubun kaldığı Çırağan Oteli'nin önünde kamp kurdu. İlgi karşısında şaşıran Bono, "Türkiye'de U2 fan grubu olduğunu bilmiyordum" dedi. Hayranları U2'nun her adımını fotoğraflayıp facebook'tan da paylaştı.

Kırmızı iPod hediye etti
U2, dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Dolmabahçe'deki ofisinde buluştu. Saati 13.30 olarak belirlenen buluşmaya Erdoğan 45 dakika önce, U2 ise tam vaktinde geldi. Bono, Erdoğan'a "Klasik Türk müziğini dinlediğinizi biliyorum. Sizin aynı zamanda müzik zevkinizi test etmek için geldik" dedi. Erdoğan'a bir adet iPod hediye eden Bono, "Bu bir kırmızı iPod. Her satıldığında ilaç alamayan AIDS hastalarına bağış yapılıyor" diye konuştu.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 06.09.2010
487
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.