Magazin

TV'de şiddet cinselliği öldürüyor

TV'de şiddet cinselliği öldürüyor

İtalya'da yapılan bir araştırmaya göre, televizyonlardaki şiddet görüntüleri çiftlerin cinsel isteğini öldürüyor. "Kadın ve Hayatın Kalitesi" adlı dernek tarafından yapılan ankete katılan 1235 çiftin yüzde 30'u, televizyonlardaki şiddet görüntüleri ve kötü haberlerden dolayı seks yapma arzularının kalmadığını söyledi.

Yaşları 23 ile 55 arasında olan çiftlerden yüzde 19'u da özellikleson zamanlarda, başta Ortadoğu'da yaşananlar olmak üzere televizyonlardaki kötü haberlerden dolayı aralarındaki iletişimin bozulduğunu ifade etti.

Araştırma sonucuna göre, ülkenin en büyük televizyon kanalları RAİ1, RAİ2, RAİ3, Canale5, İtalia1 ve Rete4'ün ana haber bültenlerininyüzde 67'si kötü haberlerden oluşuyor ve 10 görüntüden 7'sinde şiddet var.

Dernek başkanı Serenella Salomoni de "trajedik haberler ve şiddet, çiftler arasındaki iletişimde anestezi etkisi yaratıyor" dedi.
Yayın tarihi: 15.04.2002
302
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.