Magazin

TV'de manken kickboksu yasaklanıyor

TV'de manken kickboksu yasaklanıyor

Show TV'de yayınlanan "A1 Model Boxing" programı, Mücadele Sporları Federasyonu'nu harekete geçirdi. Federasyon, lisanssız mankenlerin kickboks gösteri maçları yapmalarının engellenmesi için RTÜK'e başvurdu.

"Profesyonel Kickboks Şampiyonası" müsabakaları ve bu müsabakalar öncesi bazı tanınmış mankenlerin katıldığı gösteri maçları için RTÜK, Mücadele Sporları Federasyonu'ndan bilgi istedi. RTÜK'ün yazısında, adı geçen kişilerin herhangi bir kulübe kayıtlı olup olmadıkları, bu kişilerin ringe çıkarılma koşullarının yasal olup olmadığı ve bu organizasyonun gerçekleştirilebilmesi için federasyondan izin alınıp alınmadığı soruldu.

Mankenlerin lisansları yok
Mücadele Sporları Federasyonu, yaptığı inceleme sonunda mankenler Didem Taslan, Didem Erol, Burcu Çağrı, Burcu Okutulmuş, Fulya Keskin, Seçkin Piriler, Banu Akbaş ile Eylem Şenkal'ın, kickboks lisanslarının bulunmadığını belirledi. Daha sonra RTÜK'e mankenlerin bu sporla bir ilgilerinin bulunmadığı, müsabakalarda yönetmeliklere uyulmadığı ve federasyonun bu tür profesyonel organizasyonlara izin verme yetkisinin bulunmadığı bildirildi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 02.06.2006
417
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.