Magazin

TV izlememe kampanyası

TV izlememe kampanyası

Tüketiciler Birliği, 'TV izlemenin neden olduğu olumsuzluklara dikkati çekmek amacıyla, 19-25 Nisan tarihleri arasında 'TV izlememe' kampanyası düzenliyor.

Bayrampaşa'daki birlik merkezinde basın toplantısı yapan Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Bülent Deniz, "Turn Off TV/Türkiye" adı altında üçüncüsünü bu yıl organize ettikleri kampanya çerçevesinde, "bilgilenme ve öğrenme amacı dışına taşan ve insan ömrünün dokuz yılını tüketen televizyonun bulunmadığı bir yaşamın mümkün olduğunu göstermek, televizyonları kapatarak yaşamın penceresini açmak istediklerini" kaydetti.

"Kendi programınızı yapın"
Kampanyanın sloganının "Kendi programımıza bakıyoruz" olduğunu anlatan Deniz, "Televizyon yaşamımızdan çıktığı zaman; ailemize, çocuklarımıza, hobilerimize, spora, kitap okumaya, öğrenmeye daha çok zaman ayıracağız" dedi.

Deniz, son günlerde yarışmalar, mafya dizileri ve magazin programlarına yönelik şikayetlerin arttığını belirterek, "herkesi kampanyalarına katılarak televizyonun dayattığı program yerine kendi programlarını yapmaya" çağırdı.

Bülent Deniz, tüm dünya ile aynı anda başlatılan kampanya kapsamında "www.turnofftv.tuketiciler.org" İnternet sitesinde etkinliğe ilişkin dokümanların yer alacağını sözlerine ekledi.

ABD'den sonra ikinciyiz
Günde üç saat televizyon izleyen bir kişinin 1 yılda yaklaşık 45 gününü televizyon karşısında geçirdiğini anlatan kampanya sorumlusu Mahmut Recep Keleş, ABD'den sonra en fazla televizyon izlenen 2'inci ülkenin Türkiye olduğunu kaydetti. Kampanyaya sembolik start, siyah bir örtünün televizyonun üzerine serilmesiyle verildi.
Yayın tarihi: 18.04.2004
424
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.