Magazin

Tüzün finalde yarışacak

Tüzün finalde yarışacak

Yunanistan'ın başkenti Atina'da bu akşam yapılan 51. Eurovision Şarkı Yarışması yarı finalinde, 'Süper Star' adlı şarkıyla Sibel Tüzün tarafından temsil edilen Türkiye finale katılmaya hak kazandı.

Atina Olimpiyat Stadı'nda (OAKA) yapılan yarışmada, 23 ülke arasından kura çekimiyle belirlenen sıralamaya göre 14. sırada sahne alan Tüzün, finale kalması için gerekli olan puanları yarı final ve finale katılan toplam 37 ülkeden seyirciler tarafından gönderilen SMS'lerle yapılan oylama sonucunda toplayarak ilk 10'a girdi.

Yarışmada ilk 10'a giren ve 20 Mayıs'ta yapılacak olan finale katılmaya hak kazanan diğer ülkeler şöyle: Rusya Federasyonu, Makedonya, Bosna-Hersek, Litvanya, Finlandya, Ukrayna, İrlanda, İsveç ve Ermenistan.

Finalde doğrudan yarışacak diğer ülkeler ise şunlar: Danimarka, Fransa, Almanya, Yunanistan, İsrail, Letonya, Malta, Moldova, Norveç, Romanya,İspanya, İsviçre, İngiltere ve Hırvatistan olarak sıralanıyor.

Türkiye finalde 23. sırada sahne alacak.
Yayın tarihi: 19.05.2006
370
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.