Magazin

Tüzün Atina'da eleştiri aldı

Tüzün Atina'da eleştiri aldı

Sibel Tüzün'ün, Atina'da Yunanca ve İngilizce olarak söylediği 'Süper Star' adlı Eurovision adayı parçası, bazı dinleyicilerin eleştirilerine hedef oldu.

Yunanistan'ı 51'inci Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil edecek şarkının belirlenmesi amacıyla dün gece yapılan oylamada, sözleri Anna Vissi, bestesi ise Nikos Karvelas'a ait 'Everything' isimli şarkının Yunanistan'ı Eurovision'da temsil etmesine karar verildi. Yunanistan'ın Eurovision için 4 aday şarkısı vardı ve bu şarkılardan 4'ü de dün gece Anna Vissi tarafından seslendirildi.

Yunanistan'ı Eurovision'da temsil edecek olan Anna Vissi, yaptığı açıklamada, "Sakin ama iç kuvveti olan bir şarkı. Yunanistan'a herşeyi verecek" dedi.

Beğenenler de oldu ama...
Yunanistan'a davetli olarak giden Sibel Tüzün ise, Eurovision'da Türkiye'yi temsil edecek olan 'Super Star' adlı şarkısını gecede Yunanca ve İngilizce olarak söyledi. Ancak Sibel Tüzün'ün şarkısı kimi izleyicilerin beğenisini toplarken; hem parça, hem de Tüzün'ün kıyafet seçimi bazı Yunan dinleyiciler tarafından eleştirildi. Sibel Tüzün gecede siyah dizaltı pantolon ve üzerinde 'Superstar' yazan, tüylerle süslü beyaz bir tunik giydi.

Yunanlar, 'Süper Star' şarkısıyla ilgili eleştirilerinde, "Türkler Avrupai bir müzikle başladı ama şarkının sonlarına doğru göbek havasına çevirdi" ifadesini kullanarak, 'şarkının başındaki ve sonundaki müziğin pek de alakalı olmadığı' yorumunu yaptı. Sibel Tüzün'ün şarkıyı Yunanca olarak da söylemesi ise beğeni topladı.
Yayın tarihi: 15.03.2006
365
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.