Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Tüysüz tavuk zalimlik

Tüysüz tavuk zalimlik

Amerikan Birleşik Tavukçuluk Kuruluşu, tüysüz tavuk üretme fikrine karşı çıktı. Kar amacı gütmeyen kuruluş tarafından yapılan açıklamada, "tüysüz tavuk fikri zalimce, müstehcen ve saçma" denildi.

İsrailli bir araştırmacı tarafından ortaya atılan fikrin tavuklara büyük ıstırap verecek bir teknik içerdiğine dikkat çeken kuruluş, "fikrin ahlaka aykırı olduğu gibi uygulanmasının da olanaksız olduğunu" belirtti ve "reddedilmesi gerektiğini" savundu.

Özellikle piliçlerin derilerinin çok hassas olduğuna dikkat çeken kuruluş, hayvanların derilerinin, tüyleri olsa bile kolaylıkla tahriş olduğunu ve çatladığını hatırlattı.

Dar kafeslerde tutulan kesimlik tavukların derilerinde, yer darlığı ve sürekli birbirlerine sürtünme yüzünden apseler meydana geldiğini kaydeden kuruluş, bu hayvanların zaten tüylerinin yüzde 40'ını kaybettiklerini, dolayısıyla hayvanları, tüylerini dökmeleri için amonyaklı ortamda tutmanın işkence olduğunu ifade etti.
620
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.