Magazin

Türk'ten Monroe'nun erotik filmi

Türk'ten Monroe'nun erotik filmi

Almanya'da yaşayan film prodüktörü Şevket Şahin, seks sembolü Marylin Monroe'nun 1943'te çekilmiş erotik filmini DVD olarak piyasaya sürüyor.

Seksi yıldızın fotoları sağda

Filmin bugüne kadar ancak özel seanslarda gizlice seyredildiğini, hiçbir ülkede açık gösterime girmediğini belirten Şevket Şahin, "Filmi ilk kez Berlin'de açılacak dünyanın en büyük erotik ürünler fuarında sinemaseverlerin beğenisine sunacağız" dedi.

Film siyah-beyaz
"Marylin Monroe in the apple, the knockers and the coke" (Marylin Monroe, Elma, Tokmak ve Kola'da) adlı 10 dakikalık siyah beyaz filmin telif hakkını ABD'li bir koleksiyoncudan satın alabilmek için çok uğraştığını belirten Şahin şöyle dedi:

5 bin kopya hazır
"10 dakikalık bir filmi pazarlamak güç olacağından bir belgesel hazırlatıp, içine bu filmi de koyduk. Şimdi filmden ilk aşamada beş bin adet çoğalttık. İlgi çok büyük. Sadece sanat çevreleri değil, film bilimcileri ve müzeler de ilgi duyuyor."
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 13.09.2006
610
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.