Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

turksperm.com fetvaya takıldı

turksperm.com fetvaya takıldı

Türkiye'de spermini satmak isteyenleri alıcılarla buluşturmayı amaçlayan site içerik değiştirdi.

Türkiye'de ilk kez sperm almak ve satmak isteyenleri buluşturmak amacıyla hazırlanan bir internet sitesi, müftülük tarafından dinen sakıncalı olduğu fetvası üzerine içeriği değiştirilerek yayına başladı.

"www.turksperm.com" adlı internet sitesinin sorumlu editörü Hakan Aksu, manken Leyla Kömürcü'nün ABD'deki bir sperm bankasından 25 bin dolara aldığı iddia edilen spermle hamile kalmasına ilişkin çıkan haberler üzerine bir site kurmaya karar verdiklerini söyledi.

Aksu, önceki gün yayına başlayan site hakkında şu bilgileri verdi: "İletişim okumuş bir bayan, bilmediği bir insanın sperminden hamile kalabiliyor. Bu insan Türk değil. Sitenin alan adını, 'Amerikalıların spermi bile 25 bin dolar ediyor. Biz Türklerin neyi eksik' düşüncesi ile aldık. www.liderler.net adresinde anket düzenledik. Aksu ankette 'Türkiye'de sperm bankası açılsa, spermlerinizi satar mısınız?' sorusunda, dini sakıncanın ön plana çıkması üzerine İzmir İl Müftülüğü'ünden görüş aldıklarını belirtti.

Aksu, müftülüğün de Diyanet'in bu konuda fetvası olduğunu ve kesinlikle dinen ve ahlaken bir başkasının spermiyle çocuk sahibi olunmasının doğru olmadığı yanıtını verdiğini dile getirdi.
Aksu, olumsuz yanıt üzerine www.turksperm.com adresini sadece arkadaşlık ve sohbet sitesi olarak düzenleyerek hizmete başladıklarını belirtti.
(Milliyet)
262
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.