Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Türkler cinsellikte dünyadan geride

Türkler cinsellikte dünyadan geride

Prezervatif firması Durex`in gerçekleştirdiği "Global Cinsellik Araştırması"nın Türkiye sonuçlarına göre, yılda ortalama 114 kez cinsel ilişkiye giren Türk çiftler, 139 olan dünya ortalamasının altında kaldı.

Durex`ten yapılan yazılı açıklamada, "Global Cinsellik Araştırması"nın Türkiye bölümünün, 17 ilde 16-55 yaşları arasındaki bin 787 katılımcıyla gerçekleştirildiği belirtildi.

Araştırmanın sonuçlarına göre, çiftlerin yılda ortalama 114 kez cinsel ilişkiye girdiklerinin belirlendiği kaydedilen açıklamada, bu oranın yılda 139 kez olan dünya ortalamasının altında kaldığı ifade edildi.

Türkiye`de haftada cinsel ilişkiye girme ortalamasının "2" olduğunun ortaya çıktığı kaydedilen açıklamada; Antalya, Manisa ve Kırklareli`nin "haftada 3 kez", Bursa ve Kayseri`nin ise "haftada 1 kez" cevabının ağırlıklı olarak alındığı iller olduğu kaydedildi.

Türkiye genelinde "ilk kez tam cinsel ilişkiye girme" yaşının ortalama 18 olduğu kaydedilen açıklamada, bunun kadınlarda 20, erkeklerde ise 17 yaş olarak belirlendiği bildirildi.
(AA)
Yayın tarihi: 22.01.2003
385
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.