Magazin

Türkiye'yi sevene bedava tatil fırsatı

Türkiye'yi sevene bedava tatil fırsatı

Çin'de 300 bin tirajlı 'Yaşam Tarzı Alışveriş Rehberi' adlı bir haftalık gazetenin düzenlediği '2006 Dünya Turu' adlı yarışmada sekiz finalist, Türkiye'yi görmek için can attığını jüriye ispat etmeye çalıştı.

Finalistler, bilgisayarda hazırladıkları ilgi çekici sunumlarla jüriyi etkilemeye çalıştı.

'Türk hamamı' aşkı
Geleneksel Türk kıyafetleriyle jürinin önüne çıkıp bilgisayarda hazırladığı Türkiye sunumunu takdim eden Cin Leiy adlı yarışmacı finale kalmayı başarırken, Çin devlet televizyonunda çalışan Sun Boa adlı yarışmacı, hazırladığı Türkiye klibiyle bedava tatil kazanan diğer bir yarışmacı oldu.

Boa, diğer yarışmacılardan birinin kız arkadaşı olduğunu açıklayınca jüri, sponsor firmayla yapılan anlaşma gereği Boa'nın kız arkadaşını yarışma dışında bıraktı.

Vu Şı Şı adlı yarışmacı da bilgisayarda hazırladığı Türkiye tanıtımıyla finale kalıp tatili kazanlar arasında yer aldı. Du Çun adlı yarışmacı, İngiltere'nin başkenti Londra'da bir Türk hamamına gittiğini ve çok etkilendiğini belirtirken, jüriye "Hamamı yerinde görmek istiyorum" diye seslendi. Du Çun, finale kalan dördüncü yarışmacı oldu.

Sekiz gün bedava tatil kazanan yarışmacıların hiçbiri daha önce Türkiye'yi ziyaret etmemiş.
(Radikal)
Yayın tarihi: 11.04.2006
363
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.