Magazin

Türkiye'nin 'überseksüel'leri

Türkiye'nin 'überseksüel'leri

Marian Salzman; iş, spor, sanat, medya dünyasının ünlü simalarının iş ve özel hayatlarını inceleyerek Türkiye'nin überseksüel isimlerini belirledi.

'The Future of Men' (Erkeklerin Geleceği) adlı kitabında, büyük tartışmalar yaratan ve gündeme oturan 'überseksüel' kavramını ortaya atan Marian Salzman, Türkiye'nin überseksüel isimlerini açıkladı.

Perakende Günleri-06 için 29-30 Kasım'da İstanbul'a gelecek olan Salzman; iş, spor, sanat, medya dünyasının ünlü simalarının iş ve özel hayatlarını inceleyerek Türkiye'nin überseksüellerini seçti. Salzman, Türkiye ziyaretinde daha geniş bir liste sunacak.

Salzman'ın yaptığı 'Türkiye'nin önde gelen überseksüel isimleri' listesinde Haluk Bilginer, Tarık Akan, Beyaz, Cem Boyner, Rutkay Aziz, Can Dündar, Mustafa Koç, Fatih Terim, Gani Müjde ve Sinan Çetin yer alıyor. Dünya çapında Jon Stewart, Guy Ritchie, Pierce Brosnan, Ewan McGregor, George Clooney ve Bill Clinton'ı örnek gösteren Salzman, dünyanın bir numaralı überseksüeli olarak da U2 grubunun solisti Bono'yu kabul ediyor.

Erkeksi ama zarif
Kavramın yaratıcısı Salzman, überseksüelleri kendine güveni olan, erkeksi duruşunu muhafaza eden, zarif ve yaşamın bütün alanlarında kaliteyi önemsemekten taviz vermeyen erkekler olarak nitelendiriyor ve "Überseksüel, metroseksüelden farklı.

Kadınları kopyalamıyor, onlara hakaret etmiyor, sömürmüyor, dünyası tarafından tehdit edildiğini düşünmüyor. Kendini dünyanın merkezi olarak düşünmeyen überseksüeller neden, sonuç ve prensiplerle ilgileniyor. Saç modelini değil, kendisini geliştirmeye önem veriyor" diyor.

Kadınlara karşı saygılı ve 'eşitiz' bilinciyle hareket eden, özgüveni tam überseksüeller kendine has tarzlarıyla dikkat çekiyor. Ailesine çok önem veren ama erkek arkadaşlarıyla vakit geçirmekten de hoşlanan überseksüeller, kendileri ve erkeklikleriyle barışık, güçlü, maskülen, stil sahibi, çekici erkekleri temsil ediyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 06.09.2006
502
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.