Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Türkiye'nin tek geleneksel kadın festivali

Türkiye'nin tek geleneksel kadın festivali

Her yıl Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen DB Kadın Festivali, bu yıl, 4 - 5 Mart 2006 tarihlerinde "ADI: KADIN" teması ile Hilton İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Güncellenme tarihi: 12.05.2014
Günümüz Türk kadını, modern dünyaya uyum göstermek için kişisel gelişimini, olmasının gerektirdiği yetenek ve yeterliliklerini öne çıkararak sürdürüyor. DB Dergi, bu festival aracılığı ile kadınların kişisel gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor. Bu nedenle, festivalde kadınlara yenilik ve gelişim için özel motivasyon platformları sunulacak. Buradaki amaç, yeteneklere göre çeşitlendirilmiş, birbirinden farklı atölye çalışmaları ve hobi kurslarını festivale taşıyarak, kadınları yeni hobiler edinmeye teşvik etmek. Festivalde kadınların yaratıcılık ve girişimlerini desteklemek amacıyla Yaratıcı Kadınlar Kermesi bölümü de yer alacak. Bu sayede kendi olanakları ile yetenek ve hobilerini üretime dönüştürmüş kadınlar, ürünlerini görücüye çıkarma şansına kavuşacaklar. Bir diğer önemli misyon da, kadınlara yönelik geliştirilen sosyal sorumluluk projelerini festivale taşıyarak, kamuoyunu bilgilendirmek ve bu bilincin yayılmasına katkı sağlamak. Bunu sağlayabilmek için festival programında çeşitli paneller de yer alacak. Festivalde dahilinde, kadınların küçük değişimler aracılığı ile hayatlarını renklendirmelerini sağlayacak özel etkinlikler de yer verilecek. Katılımcılar, Bennu Gerede'nin Teslimiyet, Muammer Yanmaz'ın 15 Kadın Yönetmen sergilerini ziyaret edebilir ya da Uçan Süpürge Film Festivali: Köprüler Kuruyoruz belgeselini izleyebilirler. Festivale katılım ücretsiz ve tüm kadınlar davetli. Söz konusu paneller, sergiler, atölye çalışmaları ve benzeri ayrıntılara ulaşmak ya da önceden kayıt yaptırmak isteyenler, www.kadinfestivali.com veya www.e-kolay.net'in kadın sitesi www.mahmure.com'u ziyaret edebilir veya 0212 410 33 42 - 43 numaralı telefonlardan bilgi alabilirler.
392
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.