Magazin

Türkiye'nin en iyi mankeni

Türkiye'nin en iyi mankeni

Antalya'da yapılan Miss Model Of Turkey 2008'e İzmir'den katılan 24 yaşındaki Serap Tunç birinci oldu.

Miss Model Of Turkey (Türkiye Mankenler Kraliçesi) Yarışması, dün gece Belek'teki Calista Luxury Resort Otel'de yapıldı. Bu yıl 20'incisi düzenlenen Miss Model Of Turkey'de 22 manken, kraliçe seçilmek için ter döktü. Tuğba Özay, Aslı Baş, Ece Gürsel, Gökçe Yanardağ gibi mankenlerin yanı sıra, şarkıcı Pınar Aylin gibi ünlü isimlerin yer aldığı jüri, ilk 3'ü belirlemekte zorlandı.

Koreografisi Es-Line Ajans tarafından gerçekleştirilen yarışmada 22 manken, mayo ve abiye kıyafetlerle podyuma çıktı. 3 saat süren gecenin sonunda 1.82'lik boyuyla dikkat çeken Serap Tunç, Miss Model Of Turkey 2008 seçildi. Yarışmada ikinciliği bir gün önce yapılan Calista Otel Güzeli yarışmasında birinci olan 25 yaşındaki Pınar Zeybek, üçüncü ise 20 yaşındaki Begüm Yılmaz oldu. Dereceye giren mankenlerin tacını, Calista Otel Yönetim Kurulu Üyesi Ali Özdoğan ile eşi Mehtap Özdoğan taktı.

Bu yarışmada şimdiye kadar Tuğba Özay, Begüm Özbek, Sibel Tan, Feza Gürsoy gibi ünlü mankenlerin birinci seçildiğini hatırlatan yarışmanın organizatörü Süha Alpaylı, Miss Model of Turkey birincisi Serap Tunç'un, Kasım ayında Çin'de düzenlenecek uluslararası yarışmada Türkiye'yi temsil edeceğini söyledi. Şarkıcı Tarık Mengüç ile Pınar Aylin de okudukları 2'şer şarkıyla geceye renk kattı.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 01.06.2008
484
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.