Magazin

'Türkiye überseksüel dolu'

'Türkiye überseksüel dolu'

Metroseksüel ve überseksüel kavramlarının yaratıcısı Marian Salzman, 'Metroseksüel out, überseksüel in' dedi. Salzman'a göre überseksüellerin en belirgin özelliğiyse bir elde sigara, diğerinde cep telefonu olması...

Soysal Danışmanlık tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Perakende Günleri'nde konuşan yaratıcısı ve JWT Başkan Yardımcısı Marian Salzman, 'Değişime Hazır Olun' başlıklı bir sunum yaptı. Kendine bakan, kadınlarla birlikte alışverişe çıkan erkeklerden artık kadınların sıkıldığına dikkat çeken Salzman, "Metroseksüellik bitti, şimdi überseksüeller var. Überseksüellerin en fazla bulunduğu ülkeler arasında da Türkiye, Mısır ve İtalya bulunuyor. Bu erkeklerin en belirgin özelliği bir elinde sigara, bir elinde cep telefonu olması" dedi.

Salzman, "Überseksüel erkekler kadınları kopya etmek ya da onlar gibi davranmak istemiyor. Profesyonel sorumlulukları var. Markalarla ilgileniyor ama kendilerini de açıkça ortaya koymak istiyorlar" dedi. Dünyada Brad Pitt ve Bono gibi ünlüleri überseksüellere örnek gösteren Salzman, "Mesela Bono, 20 yıldır aynı kişiyle evli. Markası belli. Bir ikon oluşturuyor ama bunu feminen olarak yapmıyor" dedi.
Yayın tarihi: 30.11.2006
716
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.