Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Türkiye cinsellik filmi kaldırmaz

Türkiye cinsellik filmi kaldırmaz

Genk kuşağın başarılı isimlerinden Sinem Kobal, "Oyunculukta kurallarım yok ama cinsellik üzerine bir filmde rol almam. Türkiye böyle bir filmi henüz kaldırmaz" diyor.

İlk olarak "Dadı" dizisiyle dikkatleri çeken Sinem Kobal, şimdilerde "Selena"nın iyilik perisi olarak izleyici karşısında... Yeteneğine güvendiğini, kendisine gelen projelerin de başarısının göstergesi olduğunu belirten Kobal, "Oyunculukta kurallarım yok. Ama cinsellik üzerine bir filmde rol almam, çünkü Türkiye böyle bir filmi henüz kaldırmaz" diyor.

"Selena" rolünü kabul etme sebebiniz neydi?
Bugüne kadar en çabuk ve en içime sinerek kabul ettiğim rol "Selena" oldu. Senaryo, Gani Müjde ve Tükenmez Kalem ekibine ait. Kaliteli bir iş olacağını biliyordum. Yönetmenimiz Bora Onur ve Süreç Film de işin içinde olunca hemen kabul ettim.

Hayali kahramanlara sıcak bakmanızın henüz çok genç olmanızla da alakası var mı?
Tabii ki! Daha 19 yaşındayım. Olgun bir yanım olmasına rağmen, 30'uma da gelsem bir çocuk yanım kalacak, biliyorum.

13 yaşında setlerle tanışmışsınız. Çocukluğunuzu yaşayamadığınızı d üşündünüz mü hiç?
"Çocukluğumu yaşamadım" diyemem. Bu biraz da aile yapısıyla alakalı bir şey. Ailem beni hiçbir şeyden mahrum bırakmadı. Ben sekiz yıl bale yaptım. Dört yaşımdan beri haftanın iki günü düzenli olarak gidiyordum baleye. "Dadı" da benim için tıpkı bale gibi devam etti. Okuldan sonra sete gidip, çok büyük ustalarla çalışma imkanı yakaladım. Erken yaşta sorumluluk sahibi olmayı öğrendim. Bu işle sadece laf olsun diye uğraşıyor olsam; "Niye daha çok gezip tozamıyorum" diye üzülürüm ama öyle bir derdim yok! Eğer istemezseniz şöhretle çok içli dışlı olmayabilirsiniz.
Yayın tarihi: 20.12.2006
821
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.