Magazin

TÜRKAN SULTAN YAZLIK SİNEMAYA HAYRAN KALDI (2)

TÜRKAN SULTAN YAZLIK SİNEMAYA HAYRAN KALDI (2)

İZDİHAMDAN, KENDİ SERGİSİNİ GEZEMEDİ Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 19'uncusu düzenlenen Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında, Türkan Şoray'ın filmlerinde kullandığı kostümlerin yer aldığı sergi açıldı.

TÜRKAN SULTAN YAZLIK SİNEMAYA HAYRAN KALDI (2)

İZDİHAMDAN, KENDİ SERGİSİNİ GEZEMEDİ
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 19'uncusu düzenlenen Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında, Türkan Şoray'ın filmlerinde kullandığı kostümlerin yer aldığı sergi açıldı. Atatürk Parkı'ndaki 75'inci Yıl Sanat Galerisi'nde 5 gün önce açılan ve ünlü oyuncunun film afişlerinin ve bu filmlerde giydiği kıyafetlerin yer aldığı sergiye sanatçının geleceği haberine alan hayranları sergiye akın edince izdiham yaşandı. Sanatçının gazete ve dergilerde çıkan fotoğraflarıyla sergiye gelen hayranları, kendisine dokunmak, resim çektirmek için birbirleriyle yarıştı. Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın da eşiyle birlikte katıldığı proğramda güvenlik tedbirleri yetersiz kalınca, ayağından da rahatsız olanünlü sanatçı, zaman zaman ezilme tehlikesi atlattı. Serginin sadece yarısını gezen sanatçı Şoray, sandalyeye çıkarak kısa bir söyleşi yapmak istedi. Ancak izdiham ve ses sisteminin yetersizliğinden dolayı bunu da gerçekleştiremedi.
Sanatçı "Sana kurban oluruz" şeklinde bağıran hayranlarına "Asıl ben size kurban olurum" dedi. Her şeye rağmen hayranlarını üzmemeye gayret eden sanatçı Şoray, hediye edilen yazmayı başına bağlarken gözyaşına boğulan bir minik hayranına da sarılıp öptü.
Türkan Şoray, serginin sadece yarısını gezdikten sonra güçlükle salondan çıktı. Salon dışında da yoğun ilgiden dolayı izdiham yaşandı.


Yayın tarihi: 23.09.2012
499
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.