Magazin

Türkan Şoray'ın Bakü ziyareti

Türkan Şoray'ın Bakü ziyareti

Azerbaycan Gençlik ve Spor Bakanı Azad Rehimov’un daveti üzerine yetenekli ve yaratıcı gençlerin 2. Cumhuriyet toplantısına katılmak için Bakü’ye giden Türkan Şoray, Cumhurbaşkanı İlhan Aliyev’in eşiyle bir araya geldi.Şoray, üç günlük Bakü ziyaretinin son günü aynı zamanda UNESCO ve ISESCO’nun iyi niyet elçisi Haydar Aliyev Vakfı’nda Mehriban Aliyeva ile görüştü. 40 yıl aradan sonra Bakü’ye giden Şoray’a büyük ilgi gösteren Aliyeva “Ben 4 yıl boyunca Türkiye’de yaşadım. Sizin orada ne kadar sevildiğinizi biliyorum. Benim ülkemde de en az Türkiye’deki kadar seviliyorsunuz. Sizin gibi yahşi, iyi yürekli biri bizim için her zaman baş tacıdır. Sizinle tanışmak, sizi burada ağırlamak benim için mutluluk verici.

İki kardeş halkın, sanat ve meseleleri sayesinde bir arada olması çok güzel. Siz anneme çok benziyorsunuz, bu yüzden de benim için çok özelsiniz. Sizi daha sık burada görmek isteriz” dedi. Şoray ise “Bakü’ye uzun zaman sonra gelip böyle bir ilgili ile karşılaşmak beni çok mutlu etti. Zarafetiniz ve vakıf çalışmalarınız ile dünyanın en iyi başkan eşlerinden birisiniz. Her şey için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Milliyet)

Yayın tarihi: 30.11.2012
7186
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.