Magazin

Türkan Şoray sergi ziyaretinde!

Türkan Şoray sergi ziyaretinde!

Türkan Şoray, NG Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Sema Güral Sürmeli’nin, “Porselenden Hayatlar – Geçmişe Özlem” adlı sergisini ziyaret etti. Sergide “Türk Sineması’nın Sultanı”nı bir de sürpriz bekliyordu.

NG Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Sema Güral Sürmeli’nin, Osmanlı saray ihtişamını yansıtan yeni koleksiyonu “Porselenden Hayatlar – Geçmişe Özlem” adlı sergisini Türkan Şoray ziyaret etti.

Sergide Sema Güral Sürmeli tarafından özel olarak ve Türkan Şoray'ın Osmanlı kaftanı ile olan fotoğrafının porselen üzerine uyarlanmasıyla tasarlanan takımı Türk Sineması’nın Sultanı’na armağan edildi. Bu sürpriz karşısında oldukça duygulanan Türkan Şoray, “Benim için çok özel bir hediye oldu. Çok mutlu oldum. Sergide gerçekten birbirinden değerli, emek verilmiş ürünler var. Sema Hanım’ı tebrik ediyorum” diye konuştu.Sema Güral Sürmeli de Türkan Şoray’ın sergisini ziyaret etmesinin kendisine gurur verdiğini ifade ederek, “Yıllarca Türkan Şoray’ın filmlerini ilgiyle, beğeniyle izledik. Şimdi Türk Sineması’nın Sultanı’nı yanımda görmek benim için çok anlamlı. Bu nedenle kendisine bir sürpriz yapmak istedim ve ona özel bir armağan hazırladım” şeklinde konuştu.

Tarihe sahip çıkan NG Kütahya Porselen, Sema Güral Sürmeli’nin tasarımdaki uzmanlığı ile Osmanlı mirasını bu koleksiyona yansıttı ve dünya kültür mirasına kazandırdı. Porselen üzerine uygulanan sanat eserlerinin oluşturduğu 2013 parçalık koleksiyonun yapımı, tam 4 yıl sürdü.

Yayın tarihi: 16.05.2013
2262
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.