Magazin

Türk yönetmenin filminde Sandra

Türk yönetmenin filminde Sandra

Türk asıllı Alman yönetmen Mennan Yapo'nun çekimlerini yeni bitirdiği "Premonition" adlı filminde, Hollywood'un başarılı oyuncusu Sandra Bullock başrol oynadı.

Sandra Bullock'un fotoları sağda

Türk asıllı Alman yönetmen Mennan Yapo (Yapıcıoğlu), çekimlerini yeni bitirdiği "Premonition" adlı filminde, Hollywood'un başarılı oyuncusu Sandra Bullock'ı başrolde oynattı. Daha önce "Framed" (1999), "Lautlos" (2004) filmlerinin yönetmenliğini üstlenen, "The Pillow Book" (1996) ve ünlü "Good Bye Lenin!" (2003) filmlerinde oyuncu olarak yer alan ve "After Hours" (1996), "Lautlos" (2004) filmlerinde senaryo yazarlığı yapan Mennan Yapo, Alman Sinema Endüstrisi'nin genç yetenekleri arasında gösteriliyor.

1966 yılında bir Türk ailenin çocuğu olarak Münih'te doğan Mennan Yapo'nun üçüncü uzun metrajlı filmi "Premonition", 25 Ağustos'ta vizyona girecek. Film, trafik kazasında ölen kocasını ertesi gün sokakta dolaşırken gören bir ev kadının (Sandra Bullock) sıra dışı maceralarını konu alıyor.

1988 yılından beri Almanya'da sinema sektörünün içinde bulunan Mennan Yapo, bugüne kadar üç filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini, iki filminde senaryo yazarlığını üstlendi. Sandra Bullock'un başrolde olduğu Premonition, Mennan Yapo'nun kariyerinde çalıştığı ilk Hollywood filmi olma özelliğini taşıyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 13.04.2006
490
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.