Magazin

Türk şarkıcı Sinem'e dünya çapında ödül

Türk şarkıcı Sinem'e dünya çapında ödül

Binlerce kişiyi geçerek büyük ödülü alan Sinem, yılın şarkı yarışmasına da katılmaya hak kazandı.

ABD'nin en prestijli müzik ödüllerinden John Lennon şarkı sözü yarışmasında Türk şarkıcı Sinem Varoğlu 'Grand Prize'a (Büyük Ödül) layık görüldü.

ABD'de yaşayan 26 yaşındaki Varoğlu, efsanevi sanatçı John Lennon'ın anısına düzenlenen uluslararası şarkı sözü yarışmasında binlerce kişiyi geride bırakarak, 'Boom Sheke Nana' şarkısıyla 'Dünya' kategorisinde büyük ödülün sahibi oldu.

Yarışmada amatör ve profesyonel söz yazarları 12 kategoride büyük ödül için yarışıyor. 72 finalist söz yazarı arasına kalan Sinem, Dünya kategorisinde diğer üç finalisti geride bıraktı.

Seçimleri yapan büyük jüride D12, Al Jarreau, Bob Weir, Matt Pinfield, Bee Gees grubundan Robin Gibb, Lyfe Jennings, Jesse Harris, The Black Eyed Peas, Jake Hill'in de aralarında bulunduğu ünlü isimler yer aldı. Sinem'in ünlü plak şirketi EMI ile sözleşme yapması gündemde. Beş yaşından beri şarkı sözü yazan Sinem bestelerinde etnik enstrümanlara da yer veriyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 20.09.2006
591
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.