Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Türk festivali Fox TV'de

Türk festivali Fox TV'de

New York'ta Moda Haftası tüm hızı ve görkemiyle devam ederken Amerika'nın bir başka kenti Chicago'da da Türk Festivali coşkusu yaşanıyor.

Chicago Başkonsolosluğu ve Türk-Amerikan Kültür Derneği (Turkish American Cultural Alliance-TACA) tarafından düzenlenen festivalde "İlk Türkler Sergisi" ve sema gösterisi büyük ilgi gördü.

Halk oyunları topluluğu ve piyanist Gülsin Onay'ın konserinin de yer aldığı festivalde İzmir 100. Yıl Kız Teknik ve Öğretim Olgunlaşma Enstitüsü'nün "Bir Efsanedir Anadolu" adlı koleksiyonu sergilendi. 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı saray giysileri, paşa hanımı, sultan kıyafeti ve İzmir gelinlerinin kıyafetlerinden yararlanarak hazırlanan koleksiyon, başta Fox TV olmak üzere Amerikan medyasının da ilgi odağı oldu. Dün sona eren festivalin ardından 42 parçadan oluşan "Bir Efsanedir Anadolu" koleksiyonu 19 Eylül Cuma akşamı Chicago Woman's Athletic Club'ta düzenlenecek defileyle daha kapsamlı tanıtılacak.
(Hürriyet)
413
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.