Magazin

Turizmcilerden Nemrut'a Altın Elma

Turizmcilerden Nemrut'a Altın Elma

Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FİJET) tarafından verilen Altın Elma Ödülü, bu yıl Nemrut Dağı'nın oldu.

UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları listesinde olan Nemrut Dağı, bu ödülün Türkiye'deki ikinci sahibi olacak. Altın Elma'yı 1984 yılında Antalya'daki Kaleiçi düzenlemesi kazanmıştı. Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (ATURJET) Başkanı Özcan Sandıkçıoğlu, ödülün tanıtıldığı toplantıda FİJET İcra Kurulu'nun ödülü ittifakla verdiğini belirterek 'Bu ödülün kazanılmasında Adıyaman Valiliği ve ATURJET'in yoğun tanıtım çalışmaları etkin olmuştur.

Ödül ülkemizin, Adıyaman'ın ve tarihi abidenin uluslararası tanıtımında etkili ve önemli bir katkı sağlayacaktır' dedi. Adıyaman ve Nemrut'un zirvesinde bugün yapacak ödül töreni, 12'nci Uluslararası Nemrut-Kommagene Festivali'yle de birleştirilecek. Festival için Dünya Güzeli Azra Akın da Nemrut'a gidecek.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 27.08.2004
427
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.