Magazin

Turistlerimizi tanıyalım

Turistlerimizi tanıyalım

En çekilmez turist listesinin başında 'her şeyden şikâyetçi' Almanlar var. Yemekleri beğenmedim diye hesaba itiraz eden Britanyalılar ikinci, ABD ve Fransızlar üçüncü.

Uluslararası çapta bir araştırmaya göre, Almanlar 'en belalı' turistler. Britanya'da 'Caterer and Hotelkeeper' dergisi, çeşitli ülkelerde turizm sektörü çalışanlarından, turistleri milliyetlerine göre değerlendirmelerini istedi. İlk sıraya Almanya yerleşti. Turizmcilerin yüzde 23'ü Almanların kabalığından ve hizmet ne denli kaliteli olursa olsun, şikâyet edecek bir şey bulduğundan yakındı. Bir otel görevlisi, sırtına güneş yağı sürmeyi reddettiği için bir Alman kadının kendisini yönetime şikâyet ettiğini anlattı.

'En korkunç turistler' listesinde ikinci sıraya ise Britanyalılar yerleşti. Turizmcilerin yüzde 22'sine göre Britanyalılar 'aptal, kendini beğenmiş ve sarhoş'. Yemekleri silip süpürdükten sonra beğenmediklerini söyleyerek para ödemek istemeyenler bile oluyormuş. Oyların yüzde 18'ini alan Amerikalılar ve Fransızlar da üçüncülüğü paylaştı.
(Radikal)

Yayın tarihi: 29.08.2003
401
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.