Magazin

Türbanın da korsanı çıktı

Türbanın da korsanı çıktı

Hülya Avşar, dergisinin mart sayısındaki yazısında "Türbanın da korsanını yaptılar" dedi.

Hülya Avşar, dergisinin mart sayısındaki yazısında "Türbanın da korsanını yaptılar. Bir gün önce daracık pantolon, mini etek giyenleri bir gün sonra başörtüsüylü görür oldum" diye yazdı.

Hülya Avşar, köşe yazısında, 'Bir gecede dindar olanları' eleştirdi. Avşar, "Türbanın siyasi simge olduğunu açıklandıktan sonra Türk halkı her zaman olduğu gibi bu durumu da kendi lehine çevirme yolunu bulmuş. Siz misiniz hükümetinizin nimetlerinden yararlanan, siz misinin başını kapatıp göğsünü gere gere dolaşan "Hadi bakalım dediler ve türbanın da korsanını yaptılar" diye yazdı.

Her gördüğün kapalıyı
İş bulmak için bir çok kadının kapandığını belirten Avşar, şunları yazdı:

"Bir gün önce daracak pantolon, etek giyenleri bir gün sonra başörtüsü ile görür oldum. Bir gecede dindan oluveriyorlar. Kapalı aile olduklarında iş bulmak daha kolay hale geldi. Çünkü devletin her kurumunda önceliklisiniz. Hani derler ya, her gördüğün sakallıyı baban zannetme. Ben de diyorum ki her gördüğün başörtülüyü dindar zannetme."
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 25.02.2008
442
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.