Magazin

"Türban serbestleşene kadar defile yok"

"Türban serbestleşene kadar defile yok"

Özel bir televizyon kanalındaki programa konuk olan ve "Kadın olsaydım türban takardım" diyen ünlü modacı Cemil İpekçi, üniversitelerde türban serbest bırakılana kadar defile yapmayacağını açıkladı.

Türbanın tülbentten geldiğini ifade eden İpekçi, "Bu bağlanış şeklinin bir ideolojik bağlanış şekli olduğunu kabul ediyorum. Çünkü hepsinin birden aynı şekilde bağlamasını başka türlü açıklayamazsınız. Ne zaman serbest kalacak, ondan sonra. Tabii ki bin şekil başı bağlama, bin şekil tesettür veya kapalı insanların giyinme şekilleri...

Şu anda bu ideolojidir ve kimse kimsenin ideolojisine karışamaz" dedi. Kendisini AK Parti'ye yakın hissettiğini ifade eden İpekçi, AK Parti hükümetinin cumhuriyet tarihinin en iyisi olduğunu savundu.

"PAPAZ VEKİL SEÇİLİRSE TÜRBAN DA MECLİSE GİRER"
Türbanla kadınların TBMM'ye girişine ise bu şartlarda karşı olduğunu belirten İpekçi, 'ne zaman bir papaz vekil seçilebilirse, ne zaman azınlık vekilleri görebilirsek o zaman başörtülü vekil seçilmesini normal karşılarım. Demokasi farklı görüşlerin birarada yaşaması demektir" dedi.
Son olarak Fazıl Say eleştirisiyle gündeme gelen İpekçi, "Türkiye Malezya mı oluyor" sorusuna "Keşke olabilsek" şeklinde cevap verdi.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 02.01.2008
558
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.