Magazin

Türban mankeni Tuğba

Türban mankeni Tuğba

Sonunda bu da oldu. Türkiye ve İran'ı İslami çizgide birleştirdiler.

İsviçre'nin Almanca yayın yapan en büyük televizyon istasyonu SF1, Türkiye ve İran'ı İslami çizgide birleştiren, kadınların örtünme gerekleriyle ilgili bir haber- belgeselin yayınına başlıyor.

İstanbul'dan Tahran'a
Dizi yayın, bir televizyon programcısı tarafından yapılıyor. Formata göre programcı kadın, İstanbul'dan başladığı gezisini Kayseri, Van üzerinden geçerek, Tebriz ve Tahran'da tamamlıyor. Bütün bu gezi sırasında toplumda kadının rolü, başörtüsü ve türbanla özdeşleştirilerek veriliyor.

Tekbir Giyim, Harem-selamlık yemekhane ve Tuğba Özay
Programın dün gece yayınlanan ön tanıtımında, Tekbir Giyim firması ile yapılan çekimlere de yer verildi. Kadın ve erkek işçilerin harem- selamlık yemekhane görüntüleri ile 'türban mankeni' olarak tanıtılan Tugba Özay'ın yaşantısından kesitler sunuldu.

"10 yıl sonra kadınla hem dini vecibe hem moda için türban takacak"
Programa konuşan Tekbir Giyim yetkilisi, 10 yıl sonra Türkiye'de türban probleminin çözüleceğini, bunun zorlamayla değil, kendiliğinden olacağını öne sürdü.

Yetkili, bu tezine gerekçe olarak da artık kadınların büyük bir çoğunluğunun o zaman türbanı hem bir dini vecibe, hem de moda olarak takacaklarını söyledi.

Yetkili ayrıca, yılda 7 milyon euroluk satış ile kendilerinin türban pazarında birinci olduklarını vurguladı.
(Vatan)
Yayın tarihi: 31.12.2008
461
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.