Magazin

Tunick Türkleri de 'soyacak'

Tunick Türkleri de 'soyacak'

Adını dünyanın çeşitli kentlerinde çektiği toplu çıplak insan fotoğrafları ile duyuran Spencer Tunick'in yeni hedefi Türk insanını soymak.

Tunick'in çalışmalarından örnekleri sağ taraftaki 'Foto Galeri'de bulabilirsiniz!

Binlerce insanı çırılçıplak soyarak sokaklara döken ünlü fotoğraf ustası Spencer Tunick, İspanya'nın Barcelona kentinde açtığı bir sergide yeni projeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu ve hedefleri arasında bir gün İstanbul'da çıplak insan fotoğrafları çekmek olduğunu da söyledi.

Barcelona'daki Corpus Ibericum KBB galerisinde kendi çalışmalarını kapsayan sergide gazetecilerin sorularını cevaplayan Tunick, bundan sonraki çalışmalarında sokaktan çok gece hayatına ve geleneksel kutlamalara ağırlık vereceğini belirterek, çalışmalarını açık alanlar dışında cafe, bar ve gece kulübü gibi kapalı alanlara kaydıracağını ifade etti. Spencer Tunic Türkiye'yi de kapsayan planını önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklayacağını sözlerine ekleyerek, bu yöndeki görüşmelerin devam ettiğini kaydetti.

New Yorklu sansasyonel fotoğrafçı Spencer Tunick 'Çıplak Dünya' adlı çalışması için daha önce Bruges, Barcelona, Lizbon, Londra ve New York'ta çekim yaptı. Tunick son olarak, İngiltere'nin Newcastle kentinde yaklaşık 1500 kişiyi soyarak, eseri için çıplak poz verdirmişti.
Yayın tarihi: 01.08.2005
508
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.