Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Tüm zamanların en iyisi The Beatles

Tüm zamanların en iyisi The Beatles

Rolling Stone dergisinin hazırladığı tüm zamanların en iyi 500 albümü listesinde efsanevi İngiliz topluluk The Beatles'ın 1967 yılında yayımladığı 'Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band' birinci oldu.

The Beach Boys'un 1966 tarihli 'Pet Sounds'ının ikinci olduğu listenin üçüncü ve beşinci sırasında yine The Beatles albümleri 'Revolver' ve 'Rubber Soul' yer aldı. The Beatles'ın birinci olan albümü progressive rock'ın doğmasına öncülük ettiği ve bazı kaynaklara göreyse müzik tarihinin 'ilk konsept albümü' olarak kabul ediliyor.

500'lük listede The Beatles 11 albümle yer alıyor. Listede Bob Dylan'ın 'Highway 61 Revisited'ı dördüncü, Marvin Gaye'in 'What's Going On'u altıncı, The Rolling Stones'un 'Exile on Main Street'i yedinci,The Clash'in 'London Calling'i sekizinci, Bob Dylan'ın 'Blonde on Blonde'ı dokuzuncu, The Beatles'ın 'The White Album'u onuncu oldu.
(Radikal)
Yayın tarihi: 01.11.2006
307
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.