Magazin

Tuğçe Kazaz bulimiya oldu

Tuğçe Kazaz bulimiya oldu

Manken hastalığı olarak bilinen bulimiyaya yakalanan Kazaz 2.5 ayda 60 kilodan 49 kiloya düştü.

Manken Tuğçe Kazaz son 2.5 ayda 60 kilodan 49 kiloya düşünce sevgilisi Ramin Matin ve ablası Seda Kazaz'ın dikkatini çekti.

Posta gazetesinin haberine göre 11 kilo birden kaybeden Tuğçe Kazaz sevgilisine ve ablasına bulimiya (yemek yedikten sonra zorla kusma) hastalığına yakalandığını itiraf etti. Sıfır beden olan Tuğçe Kazaz'ın özel hayatında 1 yıldır yaşadığı zorluklar nedeniyle bu hastalığın pençesine düştüğü iddia ediliyor. Tuğçe, henüz boşanmadığı 4 yıllık eşi Yunan Yorgos Seitradis ile kavga ettikten sonra Fransız yönetmen Ramin Matin ile aşk yaşamaya başlamıştı.

BULİMİYA NEDİR?
Bulimiya nervoza veya kısaca bulimiya bir yeme bozukluğudur. Bulimik atak sırasında normal insanlardan fazla yerler. Bu yeme işlemini genellikle yalnız kaldıklarında ve çok hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye çalışırlar. Daha sonra yediklerinin kilo almasına neden olmaması için aşağıdakilerden birini kasıtlı ve bilerek yapar:
· kusma,
· uygun olmayan bir şekilde laksatif, lavman, diüretik veya diğer ilaçların kullanımı,
· yoğun egzersiz.
Yayın tarihi: 15.05.2009
422
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.