Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Tuğba'ya 'YouTube' yasağı

Tuğba'ya 'YouTube' yasağı

Tuğba Özay, yaklaşık 2 aydır youtube'ta yayınlanan ve bu süre içerisinde dünyada 24 milyon internet kullanıcı tarafından izlenen videosu siteden çıkarıldı.

Sanal artışın hackerlar vasıtasıyla gerçekleştirdiği yönünde çıkan haberleri yalanlayan Özay, "Benim videomun kaldırılmasının tek sebebi Türk oluşum" dedi.

Sanal ortamda garantiarkadaş.com adresinin editörü olan ve site ile ilgili planlarını içeren videonunu youtube'a düşmesinden sonra 24 milyon kişi tarafından izlenilen Tuğba Özay, ırk ayrımından dolayı videonun siteden çıkarıldığını belirtti.

Olay sonrasında Amerika'lı yetkililerle irtibat kurduklarını ve tepkilerinin çok olumsuz olduğunu belirten Özay, "Videonun altında tüm dünyadan gelen ve Türklüğe hakaret eden mesajlar yer alıyordu. Ki biz o videoda gayet modern bir imaj çiziyorduk. Bu kadar çok izlenmesi beni de şaşırttı.

İnanılmaz bir ağ oluşmuş" dedi. Hackerlar tarafından desteklenerek birinci oldukları yönünde çıkan haberlere de sert tepki gösteren Özay, "Bu nasıl bir zihniyettir. Hackerlar 24 milyona nasıl ulaşabilir. Bu din savaşına döndü. O video siteden kaldırıldı.

Bizde yeni bir video çektik ve onu yayınladık. Yaklaşık 10 gün oldu şu anda 6 buçuk milyon kişi tarafından izlenmiş. Beni kimse engelleyemez. Onlar çıkardıkça biz yenisini koyacağız" şeklinde konuştu.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 08.03.2007
438
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.