Magazin

Tuğba Özay'a indirimli ceza

Tuğba Özay'a indirimli ceza

Manken Tuğba Özay, dört yıl önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda polislere hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davanın ikinci yargılamasında da cezadan kurtulamadı.

İlk davada üç ay hapis ve 346 YTL para cezasına çarptırılan, bu cezası da toplam 1386 YTL paraya çevrilen Özay, kararı Yargıtay'ın 'Yeni Türk Ceza Kanunu'a (TCK) göre yargılansın' diye bozması üzerine yeniden hâkim karşısına çıktı ve aynı cezaya çarptırıldı.

Ancak yeni TCK'ya göre yapılan hesaplamada ceza 53 YTL eksilerek 1333 YTL'ye düştü. 9 Eylül 2003'teki olayda Özay'ın geçtiği güvenlik cihazı sinyal vermişti.

Polisler Özay'dan, metal eşyaları bırakıp yeniden geçmesini istemişti. Cihazın yine sinyal vermesi üzerine, belindeki kemeri çıkarması istenen Özay, iddiaya göre "Siz benim kim olduğumu biliyor musunuz? Şimdi Başbakan'ı arattıracağım" diye bağırmıştı. Dört polis de manken Özay'ı mahkemeye vermişti.
(Radikal)
Yayın tarihi: 19.02.2007
338
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.