Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Tuğba Özay sabıkalı çıktı

Tuğba Özay sabıkalı çıktı

Çete davası nedeniyle dün hâkim karşısına çıkan Özay, başka bir suçtan sabıkası olduğunu öğrenince şaşırdı

"Çıkar amaçlı bir suç örgütü"ne yönelik çeşitli illerde düzenlenen "Rulet" adlı operasyon kapsamında haklarında dava açılan Yaşar Öz ve manken Tuğba Özay'ın da aralarında bulunduğu 51 sanığın yargılanmasına başlandı.

Beşiktaş'taki İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu yargılanan Abdülkadir Akın Büyükoğlu ile diğer 10 sanığın yanı sıra müşteki sanık manken Tuğba Özay'ın da yer aldığı 14 tutuksuz sanık katıldı. Tutuklu yargılanan Yaşar Öz, 1 Mayıs kutlamalarında olay çıkması olasılığı bulunduğu için güvenlik gerekçesiyle mahkemeye getirilmedi.

Şikâyetçi olmadılar
Duruşmada kimlik tespiti sırasında mahkeme başkanın tutuksuz sanık Tuğba Özay'ın sabıkası bulunduğunu belirtmesi üzerine Özay ani bir şaşkınlık yaşayarak, "Nereden ve ne gerekçeyle sabıkam var, öğrenebilir miyim?" dedi. Bunun üzerine mahkeme başkanı, Özay'ın İzmir Adliyesi'nde yargılandığı bir hakaret davası nedeniyle yargılanıp ceza aldığı için sabıkası bulunduğu belirtti.

Özay'ın eski sevgilisi Büyükoğlu Akmerkez'deki silahlı çatışmanın ilişkilerinin son 3 ayında yaşanan kıskançlık olduğunu belirterek, şikâyetçi olmadığını beyan etti. 9 buçuk yıla kadar hapsi istenen Özay ise Mahkeme Başkanı'nın "Kimseyi azmettirdin mi?" sorusuna, "Kesinlikle hayır" cevabını verdi. Özay, "Şikâyetçi misiniz?" sorusuna ise "Değilim. Nihayetinde karşımdaki düşmanım değil" dedi.

Ergenekon sorgusu
Rulet operasyonu davasının iddianamesinde 2 no'lu sanık olarak yer alan ve Yaşar Öz'ün sağ kolu olduğu öne sürülen Abdülcabbar Kibaroğlu, Ergenekon soruşturması kapsamında soruşturma savcılarından Mehmet Ali Pekgüzel'e tanık sıfatıyla yaklaşık 1,5 saat ifade verdi. Duruşmanın ilk oturumundan sonra savcılık katına çıkarılan Kibaroğlu, sorgusu tamamlandıktan sonra duruşmanın ikinci oturumuna katıldı.
(Milliyet)
364
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.