Magazin

Tuğba Özay parmağını kırdı

Tuğba Özay parmağını kırdı

Tuğba Özay, cezaevinde mahkumlarla voleybol oynarken serçe parmağını kırdı.

Rulet Operasyonu'nda suç örgütüne yardım ve yataklık yapmak iddiasıyla tutuklandıktan sonra Paşakapısı Cezaevi'ne konulan Tuğba Özay, tutuklu arkadaşlarıyla voleybol oynarken sağ ayak serçe parmağını kırınca hastanelik oldu.

İlk tedavisi Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde yapılan Tuğba Özay'ın sağ ayağı alçıya alındı. Cezaevi bahçesinde dün diğer mahkumlarla voleybol oynayan Tuğba Özay, bir topu karşılamaya çalışırken sağ ayağı üzerine düştü. C

ezaevi revirine kaldırılan Özay, serçe parmağının kırık olduğu anlaşılınca jandarma ve gardiyanların nezaretinde Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Özay'ın ayağı tamamen alçıya alındı.

Tedavinin tamamlanmasından sonra Özay yeniden Paşakapısı Cezaevi'ne götürüldü. Özay'ın hastaneden çıkışını görüntülemek isteyen basın mensupları gardiyanların saldırısına uğradı. Ardebe sırasında DHA ekibinin kamerası hasar gördü.

Avluda podyum yürüyüşü
Bir üst mahkemeye yapılan tutuklamaya itirazın reddedildiğini önceki gün gazetelerden öğrenen ve ağlama krizine giren Tuğba Özay'ı hapishane arkadaşları sakinleştirmeye çalıştı. Gün boyu gözyaşı döken Tuğba Özay, annesiyle cam arkasından yaptığı yarım saatlik görüşmede de gözyaşlarını tutamadı. Bu arada, bazı tutuklu yakınları ise Özay'ın tutuklulardan gelen istekleri kıramayarak avluda podyum yürüyüşü yaptığını söylediler.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 23.08.2007
528
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.