Magazin

Tuğba Özay paçalı don giydi

Tuğba Özay paçalı don giydi

Çeteye yardım iddiasıyla cezaevine konan Tuğba Özay'ın babası İlhan Özay'ın kızına bir mektup yazdığı ortaya çıktı.

Görüş izni verilmediği için avukat aracılığı ile mektubun kızına ulaştırılmasını isteyen acılı babanın satırlarına, "Sen güçlü kızsın bunlar da geçecek" diye başladığı öğrenildi.

Susurluk davası sanıklarından Yaşar Öz ve adamlarına yönelik, 'Rulet Operasyonu'nda yakalanan ve çeteye yardım suçundan cuma gecesi tutuklanarak Paşakapısı Cezaevi'ne konan Tuğba Özay'a yakınlarıyla görüş izni çıkmadı...

Ünlü mankenin annesi Duygu Özay ile babası İlhan Özay kızlarının gözaltında olduğu gün apar topar Manavgat'tan İstanbul'a gelerek, sevinçli haberi bekledi. Ancak kızlarının cezaevine konduğunu öğrenince büyük üzüntü yaşayan aile, kimseyle görüşmüyor. Dün sabah saatlerinden itibaren anne Duygu Özay Paşakapısı cezaevine giderek kızıyla görüşmek istedi. Tuğba Özay'ın avukatı Edip Öner'le cevaevine gelen anneye, görüş izni verilmedi.

MEKTUBU ANNE GÖTÜRECEK
Bu arada baba İlhan Özay'ın tansiyon hastası olduğu ve İstanbul'da bir yakınlarının evinde ilaç alarak dinlendiği, cezaevine gidecek gücü olmadığı bu yüzden de Tuğba'ya bir mektup yazdığı öğrenildi. Kızına, "Sen güçlü kızsın bunlar da geçecek" sözleriyle başlayan iki sayfalık mektup yazan baba Özay, yazdığı mektubu ünlü mankenin avukatı Edip Öner'e teslim etti. Dün Tuğba Özay'la cezavinde görüşen Öner, içeri kıyafet, yiyecek gibi özel hiçbir şey sokmasına müsade edilmediği için mektubu da Özay'a ulaştıramadı. Görüş izni çıkar çıkmaz anne Duygu Özay'ın eşinin yazdığı mektubu kızına vereceği öğrenildi...

PAÇALI DON GİYDİRDİLER
Rulet Operasyonu'nda suç örgütüne yardımdan tutuklanan manken Tuğba Özay'ın tutuklu bulunduğu Üsküdar'daki Paşakapısı Cezaevi'nde dün açık görüş yapıldı. Cezaevinin A ve B bloklarındaki tutuklu ve hükümlüler yakınları ile görüştürüldü. Ancak cezaevine gelerek Tuğba Özay ile görüşmek isteyen arkadaşlarının talebi, savcılıkça kabul edilmedi. Tuğba Özay'ın da kaldığı D-1 koğuşundaki tutuklu ve hükümlüler salı günü açık görüş yapacak.

RAHAT ETSİN DİYE
Tuğba Özay'ı annesi Duygu Özay ile görüştürmek için avukatı, "Bugün D1 koğuşu için görüşme olmamasına rağmen ailenin uzaktan gelmesi nedeniyle bir başvuruda bulunduk" diyerek savcılığa başvurdu. Açık görüş için dün cezaevine giren tutuklu ve hükümlülerin yakınları da, Tuğba Özay ile ilgili bilgi almaya çalıştı. Cezaevinde tutuklu bulunan Aydan Yurdagül'ün kızı Leyla Yurdagül, "Annem, Tuğba'nın ilk geldiği gün pantolonla rahat edemeyince ona basmadan paçalı don verdiğini söyledi. Tuğba, koğuşunda paçalı donla dolaşmış" dedi.

KORE DAĞLARI'NI SÖYLETTİ
Leyla Yurdagül, annesinin Tuğba Özay'ın bir mahkumun avluda söylediği "Kore Dağları" türküsünü çok beğendiği ve aynı mahkuma türküyü tekrar tekrar rica ederek söylettiğini belirtti. Sözleri Enver Gökçe'ye, müziği Ahmet Kaya'ya ait olan "Kore Dağları" türküsünde özgürlük hasreti dile getiriliyor.

Türkünün sözleri şöyle:
Kore Dağları
Yol parası veremedim diye
Bu dağları bana deldirler
Bu yolları bana açtırdılar
Hacizlere gitti suna gibi geçimine oy meri kekliğim
Oy meri kekliğim nedir çektiğim
Nedir çektiğim nedir çektiğim nedir çektiğim
Kore dağlarında tabakam kaldı
Mapus damlarında özgürlüğüm
Of meri kekliğim nedir çektiğim
Oy meri kekliğim nedir çektiğim
Nedir çektiğim.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 14.08.2007
640
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.