Magazin

TRT'den Sibel'e 1 milyon 800 bin YTL

TRT'den Sibel'e 1 milyon 800 bin YTL

Sibel Can'ın TRT'ye hazırlayacağı müzik-eğlence programından 1 milyon 800 bin YTL alacağı iddialarına, hem TRT hem de Can'dan açıklama geldi.

Yeni yayın döneminde TRT'ye müzik-eğlence programı hazırlayacak olan Sibel Can'ın, büyük bir rakama imza attığı iddia edildi.

Televizyon kulislerinde konuşulanlara göre ünlü sanatçının, 36 bölümlük anlaşma yaptığı, bölüm başı 50 bin YTL alacağı söylendi. Sibel Can'ın TRT'den alacağının ücret 1 milyon 800 bin YTL olacağının iddia edilmesi üzerine dün TRT'den bir açıklama geldi.

TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney yaptığı açıklamada, "Yeni yayın döneminde 'On numara' programıyla TRT-1 ekranlarında yer alacak olan sanatçı Sibel Can'a ödenecek ücret, tamamen sponsor gelirleriyle karşılanacaktır. Dolayısıyla ilk etapta Ocak 2007 tarihine kadar geçerli olan anlaşma gereğince sanatçının alacağı ücretin TRT tarafından ödeneceği yönünde çıkan haberler asılsızdır" dedi.

TRT SINAVINI KAZANAMADIM
Konu hakkında görüştüğümüz Sibel Can ise şu açıklamayı yaptı: "Bir yıldır TRT ile bu program üzerine görüşüyoruz. Programın formatını oturtmaya çalışıyoruz. Ancak kendileriyle daha anlaşma bile yapmadım ki, para konuşulsun. Birkaç gün içinde her şey belli olacak. Ancak size şu kadarını söyleyebilirim ki, konuştuğumuz kurum TRT... Devlet televizyonu...

Bu kadar büyük paraların o kurum içinde telafuzu bile olmaz. Ayrıca benim TRT ile bir gönül bağım da var. Ben hep çocukken TRT Korosu'nda olmak isterdim. Hatta 17 yaşında ilk kez assolist olarak sahneye çıktığım da, TRT'nin açtığı sınavlara girmiştim.

Sırf sanat müziği korosunda yer alıp, musiki icra etmek için. Fakat olmadı, kazanamadım. Başarısız olduğum için değil, sanırım ünlü olduğum için kazanamamıştım. Dolayısıyla TRT benim için çok kıymetli ve önemli... Gazetede yazılan para doğru değildir."
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 19.08.2006
352
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.