Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Trend 2001

Trend 2001

2001'in moda ve tasarım alanında getireceği yenilikler, geçen yılın en iyilerinden oluşuyor. Postmodern çizgi bu yıl da ön planda olacak.

2001 için öngörülen ekonomik sıkıntıların tasarım dünyasını da etkilediği, sanattan medyaya pek çok alanda, tüketici talebindeki azalmanın endişe yarattığı belirtiliyor.

2001 için öngörüde bulunan uzmanlar, bu yıl yine bir dizi yeni sıralamaktan da geri kalmıyor.

2001 trendlerinin "uzlaşmacı" bir yaklaşımla yaratılacağını ileri süren uzmanlar, arz-talep dengesinde uzlaşma sağlanırsa, 2001'de kürk yerine havyar, hakikisi yerine sahte mücevherler gibi küçük lüksler ön plana çıkacağını söylüyor.

Mistik ayakkabılar

Astroloji, mitoloji, mistik çağrışımlı desenler ve hatta totemler, 2001'in moda motiflerini oluşturuyor. 1970'lere dönüş olarak nitelendirilen bu trend özellikle ayakkabılarda etkili olacak.

Kovboy punk modası

2001'in modası biraz country, biraz rock n'roll şarkılarını çağrıştırıyor. Madonna'nın Dolce & Gabbana ile işbirliği, 2001'in moda çizgisini yarattı. Dünya bu yıl "kovboy punk" imajlara bürünecek.
2001'in bazı trendleri geçen yılın parlak eğilimlerinin birleşiminden oluşuyor. Tasarımcı Michael Kors'un Celine için yarattığı güneş gözlükleri gibi gözlüğünüz, üstelik gül kurusu rengindeyse 2001'de favori statü sembolünüz olacak.

New York'taki, Bond Street'te Sakitinis'in öncülük ettiği bir 2001 trendi deJaponların pirinçten yapılan ünlü içkisi "sake" olacak.

High-tech kumaşlar

High-tech kumaşlar, gösterişsiz saatler
2001'in en yeni trendlerinden biri de yüksek teknoloji harikası kumaşlar. 2001'e damgasını vuracak bu kumaşlar, soğukta genleşerek ısıyı alıkoyuyor, hava sıcak olduğunda ise büzülüyor.

Bu yılın elmas saatlerinin kayışları plastik. 2001 saat tasarımları, gösterişten çok fonksiyona önem veriyor. Tasarımcılar, ekonomik sıkıntıların olduğu zamanlara zaten altın saatlerin yakışmayacağını söylüyor.

Havyar zamanı

Sıkı hesap zamanlarında da küçük kaçamaklar yapılabileceğini belirten uzmanlar, yer-mantarı olan trüf, trüf yağı ve havyarın 2001'de çok satılacağını söylüyor.

2001'de kadınları sihir malzemeleri bekliyor. Bunların başında da pirinç geliyor. Sake ile banyo, pirinç yağıyla masaj bu yıl çok moda. Pirinçten kozmetikler üreten Fresh şirketi, yüz yıkamak için soyalı yeni ürününü de 2001'de piyasaya sunuyor.517
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.