Magazin

Transseksüel güzeli Meksika'dan

Transseksüel güzeli Meksika'dan

Tayland'da düzenlenen ve dünyanın çeşitli ülkelerinden 23 transseksüelin katıldığı, Uluslararası Transseksüel Güzellik Yarışması'nın birincisi Meksikalı Erica Andrews oldu.

38 yaşındaki güzel "Bu mükemmel bir duygu" diye konuştu. Güzellik yarışmalarına düşkünlüğüyle ünlü ve cinsel tercih konusunda toleranslı bir ülke olan Tayland'da yapılan 189 bin dolarlık törenin, diğer güzellik yarışmalarından farkı yok.

Yarışma sözcüsü Alisa Phanthusak, yarışmanın her sene daha da büyüdüğünü söylüyor. Yarışmanın düzenlendiği Tiffany's Show Pattaya'nın genel müdürü Sutham Phanthusak ise "Miss International Queen, sadece harika bir etkinlik değil, aynı zamanda transseksüellerin insanları bilinçlendirmesi için benzersiz bir fırsat" diye konuştu. Yeni kraliçe Andrews ise Taylandlıların transseksüellere gösterdiği hoşgörüden dolayı minnettar olduğunu, kendi ülkesi ve Batı'daki diğer ülkelerde böyle bir durum olmadığını söyledi ve ekledi: "Kendimi evimde gibi hissediyorum. Bundan daha iyisi olamaz."
Yayın tarihi: 30.10.2006
508
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.